Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mítől lesz jó ember valaki?...

Mítől lesz jó ember valaki? Te jó embernek tartod magad?

Figyelt kérdés

Én nem. Vagyis hát tudom, hogy vannak jó tulajdonságaim(belső) amit próbálok előtérbe helyezni, de a rossz oldalam a "sötét oldalam" már egészen kicsi koromtol kezdve, elég gyakran előtör. Nagyon sok rossz dolgot tettem akár gondolatban, akár tetlegesen amivel sok embert megbántottam. Sok minden van amire szégyenkezve tekintek vissza. És igyekszem változtatni, de a múltját senki sem teheti semmissé...ugyanakkor a rossz dolgokat se olyan egyszerű elhagyni. Mintha lenne egy belső ördögöm, ami a hülyeségbe csal. Akaratom ellenére merül fel bennem a gondolat hogyan húzzak hasznot, hogyan fordítsam a magam javára dolgokat. Persze ezt mindig igyekszem elsöpörni... De rossz embernek érzem magam emiatt.. Sok ember mondta már hogy milyen jó szívű és jó ember vagyok, és néha én is elhiszem mert vannak jó dolgaim, de ha vissza gondolok arra hogy mi volt, akkor elbizonytalondom ezzel kapcsolatban. Persze tudom hogy senki se tökéletes... De akkor ez a normális? Én nem érzem annak.

Mi a véleményetek erről?



2019. febr. 6. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg dolgot lehetne itt említeni, hogy mitől lesz valaki jó ember. Én annak tartom magam, ez a környezetemben is visszatükröződik. :)
2019. febr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó ember nincsen
2019. febr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Már az is nagyon szép, ha valaki ember tud lenni.
2019. febr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok én sem jó ember. Rossz a kommunikációm, az élethez való megközelítésem, így emiatt csak a bajt okozom magam körül. Ma már igazán jó ember nincs, mert egyfajta eltorzulás van a világban. Talán kisközösségekben még megvalósítható a dolog.
2019. febr. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem annyira nem lehetsz rossz ember. Amit említettél, van 1-2 rossz tulajdonságod, amik folyton ismétlődnek és nem tudsz ellene mit tenni. Ebből vagy tanulsz vagy egyszer lesz valami következménye. Írtad, hogy ezeket a tetteteket megbántad és nem is vagy büszke rá.

Viszont, a rossz emberek sose ismerik be, hogy rosszak. Nem fogják fel a rossz cselekvéseiket, zsigerből így viselkednek. Az emberek rajtad látják, hogy jó szándékú vagy, ez nem lehet véletlen (kivéve, ha pszichopata vagy), de ez nem feltétlen azt jeleni, hogy te vagy maga a 100% jóság. Tehát ezért nem lehetsz rossz, mert te felismered azt, hogy mi számít annak.

2019. febr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!