Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jó emberismerőnek tartod...

Jó emberismerőnek tartod magad? Mi a módszered?

Figyelt kérdés

márc. 13. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Rohadtul nem... Még saját magamat sem ismerem. Ezzel együtt azért próbálom megadni a bizalmat az embereknek és a jót feltételezni róluk. Persze az igazán deviáns egyéneket igyekszem elkerülni.

Fontos a bizalom és szerintem máshogy nincs is értelme élni. Azt lesni minden egyes pillanatban, hogy ki szúrhat hátba, ez kb. az őrülettel egyenértékű és egyenes beutaló a diliházba.. Bocs, hogy inkább vagyok gyermeki szinten naiv, mint hogy mindig mindenkinek a hátsó szándékait lessem és állandóan rettegjek.

Nekem energiám sincs az ilyen kisstílű játszmákhoz, hagyjanak békén vele.. Ha valakik szerint ez a naivitás már-már bolondság, nem érdekel.. Sokkal inkább leszek bolond, mint valami számító kis szemétláda..

márc. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Darius- ***** válasza:
51%
Igen. Mások mondták.
márc. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Volt már, hogy tévedtem, de sokszor eltalálom az emberek jellemét.
márc. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Annak tartom magam, és idáig mindig bejöttek a számításaim. Örömömre vagy bánatomra.


A "módszer" viszont titok marad. Mindenkinek magának kell rájönnie.

márc. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Igen. A módszerem: figyelek az emberekre és "kihallom" az "igazságot". Illetve empatikus vagyok és bele tudom élni magam mások helyzetébe. Nincsenek előítéleteim és olyanokat is elmesélnek, amiket másnak nem.
márc. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:
100%
Igen de nem vagyok tévedhetetlen. Figyelem az embereket és egy idő után mindenkinek a viselkedésében fel lehet fedezni mintázatokat.
márc. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
6 En ezeket a mintazatokat korabbi toxikus albaratok viselkedese alapjan meritem... azota, miota szakitottam nehany emberrel az eletemben, de emlekszem milyenek voltak kezdetben, azt masoknal is eszre lehet venni, mint red flagek. Plusz a kevesbe tanult, jobbagyi szintu emberek meg elegge nyiltan is elmondjak magukrol, mirol mit gondolnak... szoval az o mozgatorugoikat konnyebb kiismerni, foleg ha az ember tisztaban van az alapveto gyarlo emberi celokkal is (hatalom, penz, szex).
márc. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Metionin ***** válasza:
72%
#7. Igen, főleg rajtuk lehet kitapasztalni, akikben csalódtál még az elején, akár gyerekként vagy kamaszkorban. Később az is sokat elárul, ha tudod figyelni, hogy bánik azokkal az emberekkel, akik fölött valamiért hatalma van pl. alkalmazott, diák, gyerek, vagy pedig hogy viselkedik olyan emberekkel, akik szolgáltatást nyújtanak neki. A szemműtétem utáni kontrollokon ezzel ütöttem el az időt várakozás közben és őszintén meglepett, hogy egy magánklinikán is képesek egyesek ocsortány módon kommunikálni az alkalmazottakkal, pedig naivan azt hittem, mivel drága hely, tanultabb, értelmesebb emberek mennek inkább oda. Hát nem. Többször a bicska kinyílt a zsebemben, amilyen stílusban megszólalt egy-két ember, amikor a recepciósokkal vagy a nővérekkel/optometristával beszélt.
márc. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%

Annak tartom magam. A módszerem az, hogy vannak olyan viselkedés minták, amiket ha tapasztalok valakin élből 3 lépés távolságot tartok. Pl. Döntésképtelen, befolyásolható, temperamentumos, agresszív, túl(!) csöndes stb.

Szeretem magam olyan emberekkel körbe venni, akik tudják mennyit érnek és nem bizonygatják feleslegesen.

márc. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán, és szerintem magamat sem ismerem még kellően. Vagyis, inkább azt mondom, hogy az utóbbi hónapokban többször lepődtem meg ezen-azon, mind pozitív, mind negatív értelemben, magamat illetően.
márc. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!