Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Történt már veletek olyan,...

Történt már veletek olyan, hogy nagyon bunkó volt veletek egy orvos? Hogyan kezeltétek a helyzetet?

Figyelt kérdés

Velem éppen ma. Egy nagyon lekezelő, bunkó és nyers szakorvoshoz kerültem. Alapból is extra érzékeny nő vagyok (sajnos) így természetesen miután kijöttem tőle, el is törött a mécses. Még az asszisztense is kijött utánam, érzékelte, hogy kiborultam, kijött és megnyugtatott. Szégyelltem is magam, hogy elsírtam magam, utálom hogy ilyen vagyok, de ez most mindegy is.

Én egy huszonéves nő vagyok, az orvos meg egy kb 60as férfi volt

Nagyon bunkón beszélt velem az orvos, már az elején olyanokkal kezdte, hogy minek jöttem én ide, siessek már, üljek már le, mondja már mibaja van stb...

Aztán végig tiszteletlenül beszélt velem, annak ellenére, hogy én az elejétől a végéig kedves és udvarias voltam (nem is tudok másmilyen lenni, mindenkivel tisztelettel beszélek, pedig néha örülnék neki ha kicsit meg tudnám védeni magam)

Veletek történt már hasonló? Hogyan kezeltétek a helyzetet?


márc. 13. 21:47
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
79%
tortent mar.. joparszor.. aztan amikor edesanyamnak elmondtam telefonon hogy lekezeltem a dokit joforman, akkor en lettem leizelve, mert akkor is o az orvos. Na de mondom az orvos se szedaljon le engem faszsagokkal mikor az egyik aszondja ezt kell szedni, a masik kerdezi (eleg lekezelo modon) hogy de mire meg miert szedi hat kinyilik a bicska a kezemben.. aztan edesanyam is tapasztalt olyat hogy egy orvos csak ugy lelepett mert elvileg nem kaptak fizetesemelest es 3 beteg ellatasa utan csak ugy offolta a napjat majd egy ora mulva jott masik orvos. Es utana anyam is rajott mirol beszeltem. Nem kell hagynia magat az embernek mert amugyse akarjak ellatni..
márc. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok. Ez nem szegyen ha erzekenyebb vagy
márc. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
90%
Bepanaszoltam a MOK-nál. Volt egy etikai tárgyalás, ahol mindent tagadott, a bizottság tagjai (mind orvosok, természetesen) pedig foggal-körömmel védelmezték. Egy ismerősöm előre figyelmeztetett, hogy pontosan ez fog történni, mert az orvosok mindig összezárnak, szóval nem is vártam mást. Viszont az ott eltöltött kb. 25 perc alatt többször is sarokba szorítottam és öröm volt nézni, ahogy próbál magyarázkodni. Emiatt már megérte! :)
márc. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
60%

Legalább a sírással megszabadultál egy kis feszültségtől. Ne vedd magadra, szerintem ez a viselkedés az ő szegénységi bizonyítványa. Vagy rossz napja volt/ki van égve/ rossz hírt kapott előtted/ nem tud bánni az emberekkel stb. A beteg emberek eleve sokkal érzékenyebbek, kiszolgáltatott helyzetben vannak.

A pillanat hevében én sem kezeltem jól, ha lekezelően, bunkón bántak velem az egészségügyben, miközben teljesen el is hanyagoltak. Én csak hazajöttem sírni, aztán megígértem magamnak, hogy nem megyek oda többet. : D

márc. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
23%
Mennyire magára büszke kis rambó van itten. Bezzeg ha egyáltalán nem lennének orvosok, akkor meg azért hupákolnátok, ugye.
márc. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
33%
hu de megmondtad most aranytaller
márc. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
37%

Persze, sokszor.

Attól függ, mi volt a célom és hasznosnak tartottam-e, ha megyek még hozzá (pl. befejezni az adott kezelést).

Volt, hogy elengedtem, volt, hogy beleálltam. Azért mindig váltottam, amint lehetett - ha lehetett.

márc. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
58%

Ne szégyelljed magad, amiért sírtak! Sajnos, vannak bőven bunkó orvosok - főleg az idősebb korosztályban...

Némelyik orvos annyira megutálja a munkáját idősebb korára, hogy a pácienseken vezeti le a feszültséget...

Bunkó orvossal a Szentkirályi utcai fogászaton találkoztam még 7 éve. Bementem, már egyből bunkó stílusban fogadott! Ráadásul a fiatal fogorvosjelöltekkel is nagyon gorombán beszélt! Tipikus mesebeli, horgasorrú banya volt! Na, akkor mondtam, én ide többet nem jövök vissza!

Azóta járok magánfogászatra, ahol mindig kedvesek velem.

márc. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
40%
5# Te nemhogy orvosnak nem vagy való, de emberek közé sem engednélek. Ha orvos vagy, add vissza a diplomádat, te empátiátlan tahó...
márc. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
47%

Igen, ma.

Úgy rákúrtam az ajtót, hogy a folyosón összeszaladtak, hogy mi történt.

márc. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!