Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Találtam egy pénztárcàt,...

Találtam egy pénztárcàt, iratok nélkül. Rosszul cselekedtem?

Figyelt kérdés
Ma mikor mentem dolgozni, az egyik társasház előtt találtam egy pénztárcàt, amiben volt 34ezer Ft, meg némi apró. Iratok nem voltak benne, csak a pénz, elég viseltes volt a pénztárca. A pénzt kivettem belőle, a tárcát, pedig otthagytam. Más lett volna ha vannak benne iratok.
márc. 14. 20:56
1 2 3
 1/23 Seila ***** válasza:
69%

Ha nem voltak benne iratok, akkor is a törvény bünteti, ha kiveszed belőle az értékeket.

Ha találsz egy autót kinyitva, de nincs rajta rendszám, akkor már ki szabad rámolni??


Le kellett volna adnod a rendőrségen.

márc. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Hát nem adtam le.meg igazából senki nem látta, hogy kivettem a pénzt, így senki nem büntethet senkit.
márc. 14. 21:06
 3/23 anonim ***** válasza:
58%

Bennem kettős érzéseket kelt ez a dolog.


Egyik oldalról ha otthagyod akkor lehet elteszi a pénzt más.


Másik oldalról nem tudhatod, hogy visszajön-e érte a gazdája. Lehet, hogy fél perce hagyta csak el, és már úton volt érte.

márc. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Hát bármi lehetett volna.
márc. 14. 21:09
 5/23 anonim ***** válasza:
70%

Én azt gondolom, hogy magadhoz kellett volna venni, és feltenni a helyi Facebook csoportba pontos helymeghatározással. A tulajdonos a pontos összeg megmondásával, tárca színével visszakaphatta volna.

Szerintem rosszul cselekedtél és a karma vissza fogja adni.

márc. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Seila ***** válasza:
43%
Nálunk ez úgy szokott lenni, hogy leadják a városházára ahol hangosbemondón bemondják a talált pénztárcát, hátha a gazdája előkerül.
márc. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
59%
34 ezer fornt nem nagy összeg.. Egyébként ha volt kamera még rosszul is járhatsz.
márc. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
5! Hű, rettegek.....
márc. 14. 21:48
 9/23 A kérdező kommentje:
Nem volt kamera ott. Egyébként azért a sok észosztót megnézném mennyire becsületes ha pénzt talál aminek nincs gazdája. Vagy fáj, hogy gazdagabb lettem harmincpàr ezer forinttal, ti meg még ennyit sem találtok? Pedig tényleg nem nagy összeg. De gondolom ha a földön csak a pénzt találtátok volna meg, azt is leadjàtok ujjlenyomat fejében 😄.
márc. 14. 21:51
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

Engem nyugodtan megnézhetsz.

Örülök, hogy neked nem nagy összeg.

De valami csak megszólalt benned, ha kérdést írtál ki. Aki ilyen fenemód biztos magában, eszébe nem jutna ilyen, hogy kiírja ország-világnak.

márc. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!