Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek helyesen cselekedtem?

Szerintetek helyesen cselekedtem?

Figyelt kérdés
A Facebookon láttam egy posztot hogy van egy daganatos fiatalember aki a betegsége miatt elvesztette a munkahelyét végső stádiumú daganatos. A felesége ápolja kiskorú gyereket nevelnek. Mivel nem voltak messze a lakhelyemtől ezért ma úgy döntöttem bevásárlok nekik pár dolgot a boltból egy kis élelmiszer ami a konyhában szükséges és egy kis pénzzel is támogattam őket nem nagy összeggel csak 20 ezer forint plusz amiket vettem. Meg is kaptam a kritikát néhány menő ismerősömtől akik bizony nem élnek szegényen hogy milyen ostoba vagyok hogy idegen emberekkel ilyen segítőkész vagyok mert rájuk pazarlom a pénzem és hogy sosem fogom előre jutni az életben ha ilyen vagyok mert adakozás helyett jobb lenne ha magamra adnék többet. Van munkahelyem nem sok a fizetésem és mondják hogy ihatok hideg vizet a pénzemre. De nem azért adtam hogy visszakérjem. De az a boldogság amit a szemükben láttam az nekem mindent megért.
2021. okt. 22. 23:54
 1/6 anonim ***** válasza:

gondolom helyesen, ha valóban jó helyre (rászorulóknak) ment


amúgy valóban dilemma hogy mennyit kell másokkal és mennyit magával törődnie az embernek ebben az alapvetően egoista világban

2021. okt. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Jól tetted hogy segítettél, viszont az visszatetsző hogy elhíresztelted. Ez azt mutatja hogy nem azért segítettél nekik mert meghatott a sztorijuk és enyhíteni szeretted volna a helyzetüket, hanem flexelni az ismerőseid előtt, elismerésért kuncsorogni hogy te milyen jó ember vagy hogy segítettél.

Soha senkinek nem mondom el hogy hova és mennyit adakozok, mert egyrészt ez magánügy, másrészt nem azért teszem hogy vállon veregessenek.

Most annyi történt hogy a fagyi visszanyalt. Nem azt a reakciót kaptad tőlük mint amire számítottál. Legközelebb tartsd meg magadnak azt az infót hogy kinek segítesz és mennyit, adj szívből, ne azért hogy mások tapsikoljanak neked.

2021. okt. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Baromság amit beszélnek, a pénztől önmagában miért jutnál előrébb?

Attól senkinek nem lessz új állása,,vagy pozíciója hogy több a pénze, álltalában pont fordítva van az ok okozat.


Az ismerőseid hülyék.

Max akkor viszna spórolt pénz előrébb, ha vállalkozásba fekteti az ember, vagy ingatlanba.

2021. okt. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha azt tetted, amit szépnek érzel, akkor ennél többet, jobbat nem tehetsz.
2021. okt. 23. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi szükséged az önigazolásra. Jó ez így. Pont.
2021. okt. 23. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy jól cselekedtél, kell, hogy legyenek ilyen jóindulatú emberek ebben az országban a sok "Mennyéééé dóóógozni!!!" beszólogató mellett. Azonban két dolgot mondanék:

1, Ha valakinek ilyen módon segíteni szeretnél máskor is, először keresd fel őket, nézd meg hogyan élnek, valóban szükségük van-e segítségre, és megkérdezném, hogy mire? tehát szuper, hogy bevásároltál nekik, de a célzottabb adakozás jobb; 2, Nem pont ugyanilyen, de hasonló vagyok. Nagyon kell figyelni arra, hogy senki ne vegyen palimadárnak, se Dagobert bácsinak!

2021. okt. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!