Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó szellemként élni? (Lent)

Miért jó szellemként élni? (Lent)

Figyelt kérdés

Egy kollégám konkrétan szellemként él, munkán kívül sehova nem jár. Olyan szinten nem, hogy sem postára, sem bevásárolni, mondhatni sehová nem jár ahová nem muszáj.

Mindent online intéz. Kapcsolata/családja nincs, a baráti kapcsolatai ellaposodtak. Egyszer megkérdeztem tőle, hogy miért így él, mosolyogva válaszolt: "Nekem bőven elég dolgozni járni, minden mást el tudok intézni online. A barátaim külföldön élnek, családom nincs és nem is szeretnék egyhamar. Sőt, ha lehetőség lenne homeoficce-ra, itt sem látnál többet :)"

Értem én, hogy nem vagyunk egyformák, de ő egy rendkívül vidám, közvetlen ember. A munkájában is valóban jó, ügyes, segítőkész. Ez mellett pedig humoros is.

Valami trauma miatt vágta el magát az emberektől, esetleg szorongás állhat a háttérben? Létezik, hogy egy közvetlen jó kedélyű ember ennyire antiszociális legyen?

Talalkoztatok már hasonlóval? Vagy esetleg ti magatok is hasonló cipőben jártok?

Nem szeretnék senki magánéletében turkálni, csak számomra ez annyira furcsa.



márc. 17. 12:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Kimaradt, hogy a social media felületeken aktív. Nyilván nem magáról oszt meg képeket és társai, de online nem zárkózik el az emberektől.

30+os

márc. 17. 12:27
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Attól, hogy valaki nem tartja a munkatársait a legeslegeslegjobb barátainak, még nem él szellemként, nem vágta el magát az emberektől. "A barátaim külföldön élnek" - ezt te idézted tőle. Vagyis VANNAK barátai, vannak emberi kapcsolatai, csak nem veled barátkozik. Egyébként ahhoz képest, hogy nem akarsz a magánéletében turkálni, elég mélyen belemásztál. Ő meg nagyon udvariasan reagált, akkor sem lehetne semmi kifogásod, ha nem válaszol semmit a tolakodó kérdéseidre.
márc. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Vannak emberek akiknek egészen konkrétan nincs személyiségük. Dolgozni kell, szóval a munka veszi át a személyiségük helyét, munka nélkül pedig konkrétan nem is lenne semmi témájuk, érdeklődési körük.


Régen, a net előtt persze jobban kimozdultak az emberek, hiszen a 4 fal között tényleg meg lehet őrülni ha nincs előtted a korlátlan szórakozás lehetősége egy kis telefonba/laptopba zárva, de mára ez megváltozott. Manapság a végletekig be tud szűkülni egy ember élete, hiszen az ingereit a netről is szedheti, nem kell külön kimozdulnia, vagy barátokat keresnie (ha külföldön élnek a barátai, az tényleg kb olyan mintha nem is lennének, hiszen nem lehet velük találkozni, együtt lenni, kimozdulni, a társaságukban lenni. az agyad teljesen máshogy fogja fel azt, ha közösségben vagy, és azt, ha csak egy képernyőn látsz szavakat, amiket mások/a barátaid írnak)


Am nem hiszem hogy ez gáz kérdés önmagában. Teljesen normális ha valaki meg akarja érteni hogy mások hogy működnek. Erre van ez az egész kategória lol.

márc. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, hogy a múltban sok negatív tapasztalata volt közösségekkel sok évig és ezért döntött így, lehet az is hogy extrém zárkózott és csak simán nincs igénye rá.
márc. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Én ezt soha sem értettem, miért gondolják egyesek, hogy ha valaki máshogy él mint ők, az tuti trauma?

EL is mondta, így érzi jól magát. Minek ragozni tovább?

márc. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Verbalisan bántalmazó kapcsolatai mind családi mint baráti volt neki ezt mondjuk tudom róla. Lehet még a kérdés elejére kellett volna írni, de így is túl hosszú
márc. 17. 13:34
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ő maga meg isadta a választ a kérdésedre: ő vidám természetű és csak amitt lehet ez, mert a sok fölösleges kapcsolatot kiiktatva él.

Én is ilyen vagyok (bár boltba, ügyet intézni eljárok, de nincs baráti kapcsolatom). Jobb ez így, bár tudom, hogy párhuzamba sokmindentől elesek: társas kapcsolatok, szocializációs hátrány, a környezet valós megismerése (mert neten is lehetne).

márc. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

Én is így élek gyakorlatilag, de úgy érzem hogy ez nem jó nekem. Rá kellett jönnöm, hogy életben a legfélelmetesebb dolog a magány... De hogy hogyan tudnék ezen változtatni azt már nem tudom.

Eléggé introvertált vagyok és ráadásul szuperérzékeny is. Sosem volt túl sok szociális kapcsolatom, az összes párkapcsolatomnak is én magam vetettem véget, mert úgy éreztem nem érzem jól magam bennük igazán.

márc. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó te konkrétan semmit nem tettél hozzá a válaszokhoz, csak magadat sajnáltatod.
márc. 17. 16:20
 10/11 anonim ***** válasza:

#6: és nem lehet, hogy feldolgozta, azért vidám? Nem csak nem tudod elfogadni, még okosabb is vagy mint egy szakember esetleg?

Ha veled jó viszonyt ápol, és látszólag jól van, miért akarsz mindenáron belelátni valamit?

Tényleg érdekel


#5

márc. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!