Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ne "szellem...

Mit tehetnék, hogy ne "szellemként" éljek? Hogyan szabadulhatnék ki ebből az ördögi körből?

Figyelt kérdés

Nincsenek céljaim-elképzeléseim, nem csinálok semmit sem, csak úgy létezem, elzártan a világtól, (orvosilag igazolt) pszichés problémáimba süppedve. Gyakran unatkozom, azt sem tudom, mi legyen a következő lépés. Időnként a létezésem is szinte kérdésessé válik számomra. Gyakran a napok múlását sem követem nyomon, nem tudom, milyen nap van, stb. Félek. Félek kimozdulni, félek a jövőtől, félek az élettől-haláltól, félek bármit is tenni. Öt-hat éve tart ez a negatív állapot.

27/F



2020. okt. 10. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
dokit keress
2020. okt. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Mondhatnám, folyamatos gyógykezelés alatt állok. Azelőtt voltam rosszabbul is.

2020. okt. 10. 16:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdhetnél azon gondolkodni mihez értesz legjobban mi érdekel a világból

Nekiállsz sportolni,időben lefekszel aludni.


Lehet hülyeségnek hangzik de próbáld ki.

2020. okt. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Kis célokat kell kitűzni, és azokat elérni. Aztán egyre nagyobbakat. Előbb csak menj ki a házból/ lakásból, aztán egy hét múlva menj el sétálni. Utána a boltig, aztán a boltba. Én is voltam ilyen állapotban, én is ezt csinálom és működik. Eleinte kihívás volt venni egy zsömlét, most már simán bemegyek motorral pl a bankba ügyintézni. Lehet a kondit is fejleszteni, sétálni, bicajozni. Aztán váltani két szót a postással, boltossal, stb. Vissza kell szokni a szociális helyzetekhez. Simán lehetséges, de időbe telik, és fel kell emelni a hátsódat a fotelből, másképp nem megy. Nincs olyan orvos, vagy gyógyszer amivel a tetteket ki lehetne váltani. Szóval hajrá, és ne majd, vagy holnap kezdj neki, hanem ma. Sok sikert!
2020. okt. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat!
2020. okt. 10. 17:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Régi barátokkal esetleg felvenni a kapcsolatot, akikkel ki lehet mozdulni. Régi osztálytárssal elmenni valahová, beszélgetni, egy kávét meginni. Kezdetnek nem lenne rossz.
2020. okt. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

Biztos sokan mondhatták már,meg amolyan közhelynek számít,de el kéne vállalnod valamilyen munkát.

Miből élsz?Lehet,ez okozza a fusztrációt önmagaddal.

Hogy fogod később ezeket a kimaradt éveket kimagyarázni az önéletrajzodban?

Társasági életet most nem biztos,hogy szeremcsés elkezdened.(vírus)

2020. okt. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Írd össze: mik érdekelnek a világban és keress ezzel kapcsolatos Facebook csoportokat például.

Pszichoterápia biztosan nagyon sokat tudna segíteni e problémákon.

2020. nov. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!