Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti is sokszor szeretnétek...

Ti is sokszor szeretnétek másokat szellemként lehallgatni és megfigyelni, hogy miként élnek és mit csinálnak?

Figyelt kérdés

Amikor meglátok egy méregdrága autót és benne a sofőrt, aki gyakran csak egy nyomorult kis senki akkor arra gondolok, hogy "B****a meg, annyira qrva kíváncsi vagyok, hogy neki miből van ennyi pénze/Hogy éli az életét, Milyen ötletei/gondolatai vannak" és akkor újra végiggondolom, milyen jó lenne egy láthatatlan szellemként napokat eltölteni az otthonukban. Meghallgatni miről beszélnek, milyen gondolataik vannak és mik a tervük a jövőre nézve, amiből még több pénzük lesz. A múltkor is megláttam két 50-60 körüli vénasszonyt egy zsír új X5-ös BMW-ben és felkiáltottam magamban: "Pi***ba ezt meg hogyan???"

Annyira nem értem, hogy másoknak - huszonéves kis senkik, tizenéves kislányok, akik alig látnak ki a volán mögül - honnan van ennyi pénzük drága autókra, miközben én 23 évesen még mindig buszozok, sz***á spórolom magamat annak ellenére, hogy folyamatosan diákmunkát végzek és mellette egyetemre járok. Még az evésen is spórolok, ezért vagyok durván sovány pasi létemre. És ne mondjátok, hogy mind gazdag családba született, mert ez nem igaz. Csupán sokkal jobban értik a való életet, kapcsolataik vannak és informáltabbak minden téren, mint én. De hogyan csinálják? A legnagyobb hiba amúgy az, hogy a szüleim mindig sima melósok/alkalmazottak voltak, akik totálisan elzárkóztak a külvilágtól és csak eljártak mindig melózni. Ebből adódik az, hogy egyikőnknek sincs egy olyan ismerőse/barátja, akivel eljárnánk szórakozni, kapcsolatokat építeni/hasznos információkat szerezni. Tulajdonképpen egy begyepesedett családba születtem (+20 éves roncs autó, tehetetlenség stb., műszaki és pénzügyi analfabetizmus) és én is ilyen neveltetésben részesültem, mert nekem sincsenek barátaim, nem vagyok szocializált. Nem tudom, hogy kell másokhoz "dörgölőzni"/benyalni vagy esetleg uralkodni. Az igazság az, hogy mérhetetlenül irigy vagyok, mert semmi rálátásom a világra/a pénzkeresésre/a kapcsolatépítésre. Annyira zavar ez, hogy semmi információm nincs a lehetőségeimről a karrier/jövő/life coaching tekintetében. Annyira szeretnék végre kimozdulni a barlangomból, de mivel már jóval elmúltam 20 éves és a képességeim sem fejlődtek ki gyerek- és serdülőkoromban, ezért nem is tudom hol elkezdeni. Légyszíves segítsetek vagy írjatok valamit, mert úgy érzem, hogy már depressziós is vagyok a tehetetlenség miatt. :/



2017. máj. 14. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Azért mégse megy olyan szarul, egyetemre jársz! Én munka mellett érettségiztem felnőtt fejjel, mert olyan szegények voltunk, hogy 16 évesen el kellett mennem dolgozni. Qrvára nem tudlak sajnálni!
2017. máj. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem az anyagi helyzet határozza meg valakinek a jellemét, legalábbis számomra. Engem nem érdekel különösebben, hogyan kereste meg az illető az autóra, házra stb a pénzt. Nagy hányada szerintem nem a munkával v. hitelre vette ami szerintem butaság. Egyik ismerősöm pl audi a8assal jár, de a ház ahol élnék és ők mint emberek, hát... Szóval ha engem kérdezel nagyon rossz irányba halad a világy de persze ez nézőpont és mozgási közeg kérdése. Barátaim nekem sincsenek: egyetemen vannak ismerőseim, nem vagyok nqgy dumás, de beszélek velük. Szerintem azért vannak ilyen érzéseid, mert te nem úgy gondolkozol mint azt elvárná a társadalom. És egy normális emberb miért gondolkozna a társ. normák szerint amit a média sulykol bélénk.
2017. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Huszonévesen azer jarok új autoval mert megerdemlem. 12 eves korom ota dolgozom a vállalkozásunkban. Thats all
2017. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Nem szeretnék szellemként lehallgatni senkit. Felesleges.

Te sem érnél el vele semmit. A kérdésedet saját magad meg is válaszoltad. Rossz helyre születtél, plusz még szerencsétlen is vagy. Egy biztos: Neked a büdös életben nem lesz luxus autód. Az egyiknek sikerül a másiknak nem. Te sajnos az utóbbi vagy, és ezt most nem rosszindulatból mondom. Neked csak az álmodozás marad. Ha szellemként lehallgatnád a új BMW tulajdonosokat, akkor sem tudnád utánuk csinálni. Vannak az életrevalók, te pedig sajnos nem vagy az. Ebbe bele kell törődni.

2017. máj. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
Ti mekkora hülyék vagytok. Ha valakinek nem luxus autója van az már nem ember?! Szánalmasak vagytok...
2017. máj. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4 ezt ne hangoztasd, ugyanis 12 éves gyereket dolgoztatni illegális!
2017. máj. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog tetszeni a válasz, de ez a helyzet. Sajnálni nem nagyon tudlak.. Sokan vannak akiknek még rosszabb a helyzetük, nekem is pl.. de az helyett, hogy azzal foglalkozol a másiknak mivan és miből inkább magaddal kéne. Valószínű, hogy neked nem lesz luxus autód az életbe se meg sok 10 milliós házad se. Első lépsként mondjuk elfogadhatnád ezt a dolgot és máris felhasználhatod valami hasznosra azt az energiát amit most az irigykedésre használsz el. Az hogy elmúltál 20 éves nem akadály, hogy fejleszd azokat a képességeidet amikről úgy véled rászorulnak a fejlesztésre. Változtatni sohasem késő. Az helyett, hogy folyton azt nézed mid nincs tanuld meg értékelni azt ami van és épitkezz abból.
2017. máj. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne más életével foglalkozz és ne rágódj ezen. A sajátodat alakítsd úgy, hogy jó legyen, ismerkedj, járj olyan helyekre, ahol szívesen megfordulsz. Hidd el, senki nem úgy születik, hogy tudja hol fog dolgozni. A másokhoz benyalást meg szerintem hanyagold, hiába ez a jellemző manapság, ne süllyedj le még jobban...


Képzeld sok olyan ismerősöm van, aki lízingelte az autóját, direkt csak azért hogy feszítsen benne, hogy ő a f*agyerek, aztán szépen nem tudta visszafizetni az összeget (még szép, mivel legalább 2x-esét kellett részletben, a hülyéje...). Szóval előbb gondolkozni kell, utána építeni az életet.

2017. máj. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3-as! Az apádnak a f.@.sz.át!


Jópáran vagyunk, akik tanultak, egyetemre jártak, vagy valamilyen szakmát szereztek, dolgoztak mellette, és jelenleg is 8 órás munkában vannak.


Hogy van pofád ilyen provokatív megjegyzést írni, hogy te megérdemled? Mi talán nem érdemelnénk meg, akik egész életünkben csak hajtottunk eddig? Képzeld, sokan nem születtünk vállalkozó családba, de ettől még mi is szeretnénk előrejutni az életben.


12 évesen mégis mi a l.ó.f.@.szt dolgoztál? Az, hogy beugrottál szüleidhez, és bedobtál 10 szórólapot a szomszédok postájába, az ne legyen már akkora munka!

Nem érdemelted ki semmivel jobban, hogy neked jól megy.


Figyelsz rám, h.ü.ly.e.gyerek? Nem érdemelted ki, hogy neked kijutott a jó dolgokból.


Megismétlem, hogy felfogd azzal az arrogáns gyökér agyaddal:

NEM ÉRDEMELTED KI, HOGY NEKED KIJUTOTT A JÓ DOLGOKBÓL.


Egy újgazdag családba született szerencsés k.ö.cs.ö.g vagy. Ennyi.

2017. máj. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es: egyetértek veled, mi pofa kell már ahhoz hogy valaki egy ilyet elengedjen. Amúgy meg mert valaki gazdag attól még lehet egy 0 emberileg, sőt erős a valószínűsége. Én is 21 vagyok, de nem hogy luxusautóm vagy csak új autóm, semmilyen autóm, motorom, sőt jogosítványom sincs. Ellenben nem vagyok egy beképzelt újgazdag majom.
2017. máj. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!