Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tegyem helyre azt hogy...

Hogyan tegyem helyre azt hogy a partnerem miatt önbizalomhiányom lett?

Figyelt kérdés

Volt egy partnerem aki nagyon összetaposta az önszeretetem főleg a testemről. Régen sosem volt bajom a testalkatommal, pár kilót valóban híztam , máskor is volt már ilyen. Ez az ember már közel fél éve nincs az életemben és újra elkezdtem srácokkal randizni. Nem vagyok elégedett amit látok a tükörben, jártam edzeni, nem fogytam és azt érzem komplexusaim lettek a testemről az előző partnerem miatt.

Nagyon sokat bántott hogy sose voltam neki jó.

Hogy tegyem ezt helyre magamban? Úgy érzem az új partnernek se fog tetszeni a testem pedig a testalkatom ugyanaz és előtte volt egy jó nagy adag önbizalmam mindig , most meg nincs ….



márc. 18. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem két dolognak kell együttállni ahhoz, hogy így szétüssön egy ember visszajelzése.


1: azonosítsd magad a kritizált tulajdonsággal. Ha az önbizalmad alapja az volt, hogy formás a tested, és valaki pont ebben bizonytalanít el, akkor az nyilván kibillent.


2: te magad is érts egyet a kritikával. Érted, igazából mi történt? Egy embernek nem tetszett maradéktalanul a tested formája, egy kicsit másmilyent szeretett volna. Ebben nincs nagy tragédia, a valódi baj az, hogy te magad is elhitted, hogy rosszul nézel ki.


Ha csak az első áll fenn, akkor vállat vonsz, hogy ha nem tetszik neki, keressen jobbat. Ha csak a második, akkor meg azt, hogy hinnye bazmeg, lefogyok egy kicsit, mert ez így nem az igazi. Ha mindkettő, akkor meg azt, hogy én szar vagyok és nem fogok tetszeni senkinek.


Szóval feltennék neked néhány kérdést: Miért azonosítod magad a testeddel? A testeden kívül még mit találhatnék vonzónak benned? Te magad milyennek ítéled meg a tested? Ha leadnál néhány kilót, milyennek találnád? Mit tett le a volt pasid az asztalra, amiért ennyire tiszteled a véleményét? Milyen módon győzött meg arról, hogy nem szép a tested? Ezzel te magad mennyire értesz egyet? Miért?

márc. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem eleve volt kisebb nagyobb önbizalomhiányod, ha egy bántalmazó kapcsolatban akár csak rövid ideig benne maradtál. Szóval nem Ő okozta, csak a bunkosága révén szembesített vele.
márc. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
2 Persze nem tehet senki semmiről és nem felel senki semmiért. De igen ő okozta, mert ezt úgy csinálják hogy eleinte felismerhetetlen mivel közbe mondja a pozitívat is, ő csak jót akar stb. Ezen kívül aki kötődésre képes az nem fog 2 perc alatt kapcsolni és kidobni ha még nem találkozott ilyennel. Helyretenni úgy lehet ha ezután szerencséd lesz, ehhez emberismeret is kell.
ápr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
#2-nek igaza van, az kerül bántalmazó kapcsolatba, aki gyerekként olyan mintákat kap otthon, hogy nem fogja magát kellően értékelni, s nem ismeri fel a számára veszélyes helyzeteket. Ezen eleve dolgozni kellene valamilyen önismereti terápián, mert a következő bántalmazót sem fogja “felismerni” időben. És ugyanez az út arra is, hogy feldolgozza a korábbit.
ápr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen önismereti terápián? Mert ha van olyan ami hatásos akkor oké, menjen oda, de ne ilyen újhullámos netes kócsokhoz küldjed.
ápr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kócs nem tarthat terápiát, csak terapeuta végzettségű.
ápr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a Nane-től kérnék ötletet, hova menjek ezt feldolgozni.
ápr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!