Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék, hogy kevésbé...

Mit tehetnék, hogy kevésbé legyen önbizalomhiányos?

Figyelt kérdés
Nagyon szerencsétlen vagyok, mindent elrontok még a legegyszerűbb dolgokat is. Nem lehet rám bizni semmit. Tudom, hogy ez fejben dől el, de ha csinálni kell valamit már előre rástresszelek, hogy biztos katasztrófa lesz a vége. A visszajelzések alapján nem vagyok csúnya de mégis mindig elégedetlen vagyok nem csak a teljesítményemmel hanem saját magammal szemben is.Miért lehet ez? Nem akarok senkit sem megsérteni de olyan jó látni, hogy bizonyos nők akik tényleg nem mondhatóak szépnek mégis eszméletlen önbizalmat árasztanak magukból..
febr. 21. 18:10
 1/2 anonim ***** válasza:
38%
Pszichológus segíthet. Esetleg önismereti könyvek, videók. Illetve az, hogy menj szembe a félelmeiddel, vállalj be minél több szituációt, amitől eddig féltél. A sikerélmények erősítik a hitedet magadban majd.
febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Ott a probléma, hogy előre rástresszelsz. Ne tedd! Gondold nyugodtan át, hogyan fogod megcsinálni azt a feladatot, ne parázz be, ha nem az előre elgondolt menetrend szerint tudod megoldani.

Nézd végig az eddigi életedet: voltak feladataid korábban is. Megoldottad őket? Meg. Túlélted? Igen. Lett másnap? Igen. Akkor nem lehetsz annyira "szerencsétlen". A sikereidet - akár ha csak kicsi is, azokat - nézd.

febr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!