Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik azok a gyerekkori bántások...

Mik azok a gyerekkori bántások, amik megmaradtak benned felnőttként is?

Figyelt kérdés
Esetleg ezek hatással voltak hosszútávon az önbizalmadra?

márc. 17. 18:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%

A gyerekkori bántásokat kiegészítették más életszakaszban történt bántások is.

Önbizalmamra rossz hatással voltak, csakhogy a legutóbbi bántás átlépett egy határt, és ennek következtében elkezdtem leszakadni az emberekről, amin azt értem, hogy már egyre kevésbé kötődöm hozzájuk. Ennek következtében már nem érdekel a véleményük sem, így növekszik az önbizalmam. Sőt, minél távolabb kerülök az emberektől érzelmileg, annál magabiztosabb vagyok.

márc. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Megjegyzések egy rokon részéről.

Nem tudsz játszani, nem vagy életrevaló, magadnak való vagy.

Szerintem az önbizalmamra nincs hatással, sose volt, de azért nem mondunk ilyet egy kisgyereknek...


Iskolatársaktól: széles a vállad, nagydarab vagy. Azóta nem hordok semmi olyan felsőt, ami sokat mutat.

márc. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%

Amiket apámtól hallottam, azokra még mindig emlékszem.


Egyszer alsóban mentünk hazafelé, én szerettem volna egy fagyit, ő azt mondta nem. Mire én elkezdtem a szokásos nyávogást, hogy "de miért nem, légyszi, mindenki kap, csak én nem..stb", mire az utca közepén leüvöltötte a fejem, hogy ha mégegyszer ilyeneket mondok neki mások előtt, "úgy el fog verni, hogy összesz*r*m magam".


Vagy amikor a legjobb barátnőm szülinapi bulijára nem engedett el, azzal az indokkal, hogy hangosan nevettünk az utcán, ezért ő rossz hatással van rám.


Vagy amikor az unokatesómék előtt hazugnak nevezett, mert nem hitte el, hogy hamarabb kiolvastam a kötelező olvasmányt, mint ő.


Vagy amikor középen elválasztottam a hajam, az oldali helyett, ő pedig idétlennek nevezte a család előtt.


Ez csak pár példa. Tudom, nem olyan, mintha vertek volna, de azóta is terápiára járok miatta, az önbizalmam kb a nullán van, a családommal pedig továbbra is rettenetes a viszonyom. Amikor távolodtam tőlük, jobban éreztem magam, most, hogy foggal-körömmel ragaszkodnának hozzám, hogy menjek gyakrabban látogatóba, újra rosszabbul vagyok ...


Kitartást mindenkinek, akiket hasonló családdal "áldott" meg a sors.

márc. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%

Életem első repülős útjára készültem, baromi izgatott voltam, mire apám közölte velem, hogy "te skarsz külföldre menni? Még Ferihegyre se találsz el!"


Na ez a mondat belém égett. Azóta bármi új dologba akarok belefogni, eszembe jut ez a mondat, csak teljesen más kontextusban. Pl. "Te akarsz munkahelyet választani? Még Ferihegyre se jutsz el." "Te akarsz párkapcsolatban lenni ezzel a jó sráccal? Még Ferihegyre se jutnál el egyedül."


Bagatell dolognak hangzik, de igencsak megpecsételte a későbbi életemet és a felnőttségemet is.

márc. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%
Áltsuliban nagyon vékony voltam, az egész családom és iskolatársaim ezzel piszkáltak, pedig még orvosnál is voltam emiatt. Nem voltam beteg, csak vékony alkat. A sok piszkálódásnak az lett a vége, hogy 14 éves koromban voltam először strandon, és akkor hordtam először ujjatlant. Azóta is gyűlölöm a nyarat, amikor le kell vetkőzni, pedig már 10 év eltelt a nyolcadik óta...
márc. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Beszólások, megjegyzések a külsőmre közeli családtagoktól. Sose múlik el.
márc. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6%

4-es.

És bebizonyítottad hogy eltudsz jutni Ferihegyre?

márc. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
Engem is azzal piszkáltak, hogy sovány vagyok és majd egy férfinak se fogok kelleni, mert ez nem nőies. Csak családtagok! Osztálytársak, barátok nem. Nagyon félénk lettem emiatt. Nem mertem szoknyát, rövidnadrágot húzni majdnem 10 évig. Utólag visszanézve a fényképeket, nem is voltam betegesen sovány, csak egy vékony alkatú lány. Az különösen bántott, hogy pont a család tette ezt velem. Nagyon kivoltam emiatt lelkileg. Próbáltam mindig hízni. Naponta mértem magam, hogy híztam-e már, minden gondolatom ekörül forgott.
márc. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%
3as: Nagyon sajnálom hogy ilyeneket kellett kicsi gyerekként atelned. Szerető társat találtál magadnak?
márc. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
33%
Tesóm kikötözött és csikizte a talpam.
márc. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!