Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet az ha engem vmi...

Miért lehet az ha engem vmi baj ért, akkor mások is rátesznek?

Figyelt kérdés

Pl mindig akkor "támad" vki amikor kicsúszik alólam a talaj.

Pl ha 5 év után megszuntva cég azzal a munkaviszonyom kilátástalan vagyok munkát keresek, anyám pont akkor akar utcára kidobni.

Vagy ha meghalt apa, és fel se tudom fogni, a barátomnak pont akkor jut eszébe szakítani.

Vagy ha pl pont vizsgáim vannak, izzadok tanulok félek, akkor csalnak meg és fordul fel az életem.

Vagy ha magam alatt vagyok és kérdést írok ki, tanács vigasz helyett egyesével sorakoznak fel támadni és arról győzködni én mekkora sz.r vagyok, ha szakítok egy megcsalóval akkor meg beképzelt, nem csoda ha megcsalnak, ha anya ellen kiállok magamért, akkor téged még anyád se bír és a többi.


Mindig amikor meggyengülök baj van, szinte a világ is összefog ellenem.

Ennek mi lehet a háttere?


Mintha egyik bajból jönne a másik.



#problémák csőstől
márc. 21. 06:10
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
79%

Az asszertív kommunikáció hiánya.

Plusz, a rosszat erősíted így első olvasatra. Így nem csoda, ha azt vonzod.

márc. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Azt hogy írnád le asszertívabban, hogy vizsgaidőszakban csal meg a barátom?

Anya kj akar dobni pont amikor elveszítettem a munkámat?

Ha tanácsot kérek, tanács helyett támadnak, negatívan jellemeznek Kb mint itt az 1.válasz is?

márc. 21. 06:19
 3/44 anonim ***** válasza:
75%

Alacsony EQ-s, frusztrált emberek találnak be. :(

Én nem tudom milyen vagyok, de ha valakit baj ér a környezetemben, megnyugtatom, bíztatom.


Tegnap én is kiírtam ide egy kérdést, amit azóta már töröltek, egy kb pszichopata illetőről, mit lehetne vele tenni.

És hát nem túl szépen fogalmaztam, erre fel kaptam rá vagy 20 engem kimiskárolni akaró kommentet...


Ilyen érzelemmotivált emberek adnak sokszor tanácsokat, akik nem látják át a problémát, hanem kielemzik pl a hajad, alakod, stílusod. És ha az nem tetszik nekik, akkor halálra vagy ítélve.


Persze mindezt arc nélkül, névtelenül.

márc. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
93%

2# Nem egyes vagyok. De mikor kértél ebben a kérdésben tanácsot? milyen tanácsot? Mert az itt feltett kérdésed nem tanács kérés.

És az első jót írt. Ha a rosszat erősíted, a rosszat is fogod bevonzani. ugyanakkor véletlenek egybeesése is lehet.

márc. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

De ez nekem olyan fura hogy amikor pont gödörben vagyok nyújtom a kezem segítségért, amikor pont szükségem lenne valakire (amikor első lenne a család barátok, vagy ha senki, akkor a gyk)kizárólag akkor mikor segítség kellene, a környezet is kikel magából és a "haldoklót" kezdik "gyilkolni".

Aki kínjában akár nem fogalmaz már szépen, vagy udvariasan.

márc. 21. 06:31
 6/44 anonim ***** válasza:
82%

Igaza van az elsőnek pedig, és semmi rossz szándék nincs benne, egyáltalán nem támadó, sőt!


Na látod ebből is pontosan lejon, hogy olyan a "válasz, amilyennek te látni akarod".


Amiket leírtal az maga a nagybetűs élet, isten hozott benne. Sok ilyen lesz még remélhetőleg hosszú életed során. Ezeket mind meg kell tanulni helyen kezelni.


Pozitív gondolkodás. És igen, ezek másokkal is megtörtennek, sőt még sokkal rosszabb dolgok is. Minden azon múlik, hogy tudod ezeket magadban helyre tenni.

márc. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Akkor válaszolt volna a 2.kérdésemre ha igaza lenne.
márc. 21. 06:42
 8/44 anonim ***** válasza:
100%

Ez utalhat arra is, hogy olyan emberekkel vagy kapcsolatban, akiknek addig vagy megfelelő, amíg lelkileg, vagy más módon ki tudnak használni.

Számomra elképesztő hogy elveszted a munkádat -> utcára tennének, tanulni kell jó ideig és megcsalnak stb.

márc. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
88%

7# Az első és a második kérdés ugyanaz. A miértje és a háttere ugyanaz. Mivel a háttér a miért. Szóval igaza van az egyesnek.

Nőj fel, túl kell élni. Attól, hogy siránkozol és értetlenkedsz rajta, még nem lesz neked jobb. Állj talpra, és próbálj helyre hozni mindent. Keress munkát, ismerkedj, építs fel egy saját otthont. Ne hagyd, hogy tönkre tegyen a sok kudarc.

márc. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Az asszertiv kommunikacio az hogy nem jellemzed es nem bántod meg a másikat. Pont nem 1.az asszertiv.
márc. 21. 07:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!