Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért élvezi azt valaki ha...

Miért élvezi azt valaki ha beszólhat másoknak?

Figyelt kérdés

Van egy kvíz játék amiben egy kérdést énis közzétettem, egy video játékról szólt, a kommenthez egy alpári mocsok hozzászólás érkezett

Miért jó ez az embereknek? Sokkal jobb lenne a világ ha mindenki kedves lenne


márc. 22. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

Az internetes beszólogatók a frusztrációt ezzel a szánalmas módszerrel vezetik le. Rossz életük van, és így adják ki a gőzt.


"Sokkal jobb lenne a világ ha mindenki kedves lenne"


Csakhogy az ember alapvetően nem kedves. Kedvességet persze ki lehet váltani. Bunkó emberek például Elon Musk-al nagyon kedves, illedelmesek lennének, mert Musk nagy hatalmú ember, és kellenének nekik az előnyök, amiket biztosít.

márc. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%

"Sokkal jobb lenne a világ ha mindenki kedves lenne"


De nem lesz az soha. Az embernek ugyanis veleszületett tulajdonsága a gonoszság, kiírtani nem lehet belőle. Tudod, Yin és Yang, jó és rossz.

Egyik sem létezhet a másik nélkül, éppen ezért 100% bűntelen ember egyszerűen nem létezik.

márc. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Ezt egy normális lelkületű ember nem is fogja soha megérteni szerintem.

Nekem is rosszul esne, elhiszem, hogy te is kiakadtál, de én ilyenkor azzal nyugtatom magam, hogy neki valószínűleg még így is sokkal rosszabb lehet az élete, mint az enyém, és csak a frusztrációját/sikertelenségét/boldogtalanságát stb. vezeti le ezzel.

Az a baj, hogy sokan, ha sok ilyet kapnak, hajlamosak átvenni a mintát, szóval arra figyelj, hogy te próbálj kedves maradni, csak úgy van esélye a világnak jobbá válni, ha a hozzád hasonlóak kitartanak az elveik mellett.

márc. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindre raktam a zöld pipát, azthiszem jobb lesz beletörődnöm akkor hogy ez sosem fog változni :/
márc. 22. 14:28
 5/12 anonim ***** válasza:
23%
A net egy kerítés: ne félj, a valóságban az ilyenek kiskutyák lennének.
márc. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sajnos már a valóságban is találkoztam ilyennel :/
márc. 22. 16:15
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kisebbségi komplexus. Attól érzik magukat "nagymenőjaninak", ha másoknak beszólogathatnak.
márc. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon az emberek zöme egyszerűen borzasztóan frusztrált, éretlen, gyerekes.

Sztem már ahogy a magyarok többsége kinéz, az is sokatmondó, a többiről ne is beszéljünk.

A lúzer, komplexusos emberek meg vhogy le akarják vezetni feszültséget, ennyi.


Az interneten meg következmények nélkül lehet beszólogatni, mert senki nem tudja pofán vágni őket. Nézd meg, itt is mit művel a többség.

márc. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vannak vele, hogy legalább ilyen formában "nagynak" érezhetik magukat, ha már a való életben sikertelen, megalkuvó, mindenki által lenézett senkik.
márc. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan, aki eleve ilyen közegben nevelkedett, és ezt a fajta viselkedést hiszi, gondolja normának, és a természetének, viselkedésének alappillérévé válik.

Van, akiben annyira sok elnyomott frusztráció, düh, egyéb negatív érzelem van, hogy ilyen formában tör elő; mások bántásában, mert nincs meg bennük a kellő uralom, önfegyelem. Mert neki ez ad már örömet, hogy a másik is szenved, a másiknak is rossz, és ő maga nincsen ezzel egyedül. Rosszabb esetben ez egyfajta igazságszolgáltatás is lehet az illető szemében; őt bántották, akkor most szépen visszaadja ezt a világnak. Az édes mindegy, hogy egy ártatlan, ezt meg nem érdemlő egyénen vezeti le, mert neki az a fontos, hogy a lelke ilyen formában könnyebbüljön meg.

Van olyan is, akit elnyomtak, és ezzel a viselkedéssel szeretné azt bizonyítani, hogy annak a régi elnyomásnak vége, "föléljük kerekedett", és nagy ember lett belőle.


Ez, itt mind, igaz az offline világban, ahol mindenki arccal és névvel van, de az online világban hatványozottan van jelen, mert itt nem látszik közvetlenül, kik vagyunk, hogy nézünk ki, mi a nevünk, stb., szóval anonimitás van. Így pedig megnő az önbizalom, felbátorodnak az emberek, és olyan megnyilvánulások is történhetnek, amiket a valóéletben aligha engednének meg.

márc. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!