Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Süketen és vakon van értelme...

Süketen és vakon van értelme az életnek?

Figyelt kérdés
Ti eltudnátok képzelni igy az életet?
márc. 23. 13:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%
Van. Joga van hozzá.
márc. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Abszolút nem, és egy percet sem szeretnék így élni. Viszont aki így születik, az hihetetlen jól tud sokszor kompenzálni. Igaz, nekem "csak" vak barátom van, 11 hónaposan vakult meg rák miatt, szóval lehet azt mondani, hogy majdnem az elejétől vak. Mindenben teljesen önállóra nőtt fel, rakat hangszeren zenél és tele van életerővel. Utcán sétálva zebrán néha megkér, hogy belém karolhat-e, konkrétan ennyi csak, amiben segítséget kér.
márc. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
30%

A kérdés nem az volt, hogy joga van-e hozzá, hanem értelme van-e.


Nagyon szar lehet így az élet, annyi biztos. De valami értelme biztos van, ahogy mindennek.

márc. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%

Azt az adott illető érzi, hogy van-e értelme.

Én úgy érzem, NEKEM, tehát nem másnak, nem annak, aki így született , hanem nekem nem lenne. Nem tudnék mit kitalálni magamnak elfoglaltságnak, anélkül meg az élet semmit sem ér.

márc. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Most mindenki azt mondja hogy inkább meghalna. Ha ilyen helyzetbe kerülnél, nem adnád fel a túlélési ösztönöd erősebb mint te vagy.
márc. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
5.: Ha ez így lenne, nem lennének öngyilkosok sem olyan emberek, akik eutanáziát kérnek.
márc. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos én az eutanázia mellett döntenék.
márc. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
95%

Érdekes felfogás.


Ha vakon vagy süketen születsz, egyszerűen megtanul vele élni.


Ha viszont életed során alakul ki, akkor még süketen igen, de vakon már nem hiszem, hogy van értelme élni.

Süket vakon pedig kizártnak tartom.

márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

Az én (egyik) unokám süketnémán és vakon született. A többi problémát nem sorolom...

...nemrég múlt 14 éves, de még soha nem kelt fel a kórházi ágyból(segítség nélkül)...


nincs egyedül, számtalan ilyen gyermek él itt is, és a világban.

márc. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.

Ezzt úgy mondom, hogy siket vagyok, sok mindenben hátrányban vagyok.

Csak az lesz boldog, aki elért valamit, okos, vannak barátai, szülei kisegítenek anyagilag.

márc. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!