Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik rajtam kívül valaki,...

Létezik rajtam kívül valaki, aki így szeretne élni?

Figyelt kérdés

2 évvel ezelőtt el voltam kirándulni a szüleimmel Balaton környékén. A táj szebb, a levegő frissebb, az emberek valami hihetetlenül közvetlenek, kedvesek MINDENKIVEL. Ott sétáltam a kutyámmal, és mindenki olyan normális volt, köszönt, mosolygott, élt. Akkor fogadtam meg, ha sok - sok év múlva is, de ilyen környezetben szeretnék élni.


A mi városunkban nem ilyenek az emberek. Beszólogatnak ok nélkül, ingerlékenyek, életuntak.

De akik szép környezetben élnek, fel vannak töltődve élettel, és ezt nem elfogultan mondom.


Ez után a 2 évvel ezelőtti kiruccanásnak köszönhetően kitaláltam, hogy menjünk el megint egy több napos kirándulásra. Ez tavaly volt.


Sikerült viszonylag olcsón egy olyan apartmant találnom, ami kb 230 méternyi magasban volt. Ez szintén Balaton környékén. A kilátás hihetetlen volt, mint egy világ nagyságnyi festmény! Rengeteget sétáltunk, a Balaton partra is lementünk kocsival (mégis csak 15 kmre volt…) és a nap végén borozgatva néztük a tájat. Ami a legérdekesebb, hogy egyetlen helybelivel futottunk össze, de vagy 40 percig el lehetett vele beszélgetni. Mondta, hogy ő nem idevalósi, de sok veszteség után (szülők halála, stb) itt talált menedéket, és ő azóta boldog. Annyira élettel teli volt. Volt egy kutyája aki játszott az enyémmel. Hogy ez miért hihetetlen? A mi városunkban elrángatják pórázon a kutyáikat az enyém mellől! A kutyáink önfeledten játszottak, mi pedig egy emberrel beszélgettünk!


Másnap felkeltem, kimentem a tájat csodálni, még a reggelit is kivittem. Az előző napi kutyus jött a kutyámhoz, és vagy másfél órán át kergetőztek. Gazdi sehol, előző nap említette hogy tanár és mennie kell korán. A kutyus viszont emlékezett ránk és eljött hozzánk, hogy a fél délelőttöt velünk töltse.


Ezután győztem bújni a szállás.hu-t és társait, hogy megint több napos kiránduláson vehessünk részt. Ősszel elvoltunk, már le sem írom milyen jó volt. 3 hét múlva megint megyünk. Aludni sem bírok, annyira várom. Az a kilátás, a közvetlen emberek, a jó levegő felbecsülhetetlen.

Ha van itt valaki, aki így él, írhatna pár sort erről. Előnyök és hátrányok.


Tisztában vagyok vele, hogy a boltok messzebb vannak, mint a városban. Azzal is, hogy a kórház vagy állatorvos megközelítése jóval időigényesebb. A hegyre feljutás esős időben nehéz.


De kárpótol, hogy a közösség összetartó. A környezet, a légkör, ugye amiket leírtam…


Nagyon sok házat néztem, de Borsod és a többi rossz hírű megyétől tartok, és nem tudom, hogy egyáltalán irracionális-e a félelmem.

Ott is szép a táj, ezért is szeretnék akár ott is lakni, csak hát az emberek miatt nem tudom jó volna-e.


Úgyhogy aki így él, mint ahogyan én szeretnék majd egyszer, elláthatna néhány jótanáccsal! A munka nem probléma, itthonról végezhető van nekünk. :)


márc. 24. 05:43
1 2
 1/14 anonim válasza:
58%
az a. Eked való:)))
márc. 24. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1# Nem ez volt a kérdés.
márc. 24. 05:48
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se a Balaton, se a hegyvidék nem nagy szám (hegység közelében élek gyerekkorom óta). Normális és tahó emberek pedig mindenhol vannak, ez nem tájegység függvénye.

Az, hogy ki milyen környezetet tart vonzónak az egyén függvénye.

márc. 24. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi nem olvastam végig.

Az elejéből is leszűrhető, hogy neked bejött a balaton, ha tetszik költözz oda.

Az eladó mindig kedves lesz mert belőled él, paraszt mindenhol van.

márc. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam kétszer, de nem tudom most sem, hogy mi a kérdés.

"Így él". Hát mégis hogy?

Én szép környezetben élek. Erdő. Nincs szomszéd, csak ilyen hétvégi házak.

De mi pontosan a kérdésed?

márc. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
na ne, nincs még egy ilyen különleges hópihe, mint Te
márc. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is szerintem nézd meg a kiválasztott környéket télen is, ha esős időben nehéz feljutni a hegyre, előfordulhat, hogy havazás miatt lehetetlen (meredek út + ráfagyott jég + ráhull egy kis hó, és az autó vagy felmegy az emelkedőn, vagy nem).

Az is fontos, hogy összközműves-e a telek, mert ha nem, hosszadalmas és drága bevezettetni akár a vizet, akár a gázt - bár a fával fűtés is megoldás.

Ha otthon végezhető munka, gondolom, kell hozzá net - ezt is érdemes előre megtudni, lehet-e egyáltalán oda bevezetni, vagy a vezeték nélküli működik-e rendesen.

Állatorvos: mi a szomszéd városba járunk, mert a helyi állatorvos inkább a birkákhoz és tehenekhez ért, mint a kisállatokhoz.

Boltok: igazából a Balaton környékén mindenütt van "közeli város", ahol vannak nagyobb boltok is, a kisebb településeken vagy a helyi kisbolt van, vagy Coop - egyikbe se érdemes rendszeresen járni vásárolni.

+ Ha olyan a környék, ahol kevés ember jár és ritkán, a vadállatokra is figyelni kell - őzek, szarvasok általában elszaladnak, ha embert/kutyát látnak, de ha sarokba szorítva érzik magukat, nagyot tudnak rúgni, kutyára veszélyes lehet. Vaddisznót én még nem láttam, de elméletileg azok is vannak.

márc. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen.
márc. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
4# Nem találkoztam én eladóval.
márc. 24. 09:30
 10/14 A kérdező kommentje:
7# Köszi! :) Érdekes, Valaki értette….
márc. 24. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!