Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan ember még aki...

Létezik olyan ember még aki feltételek nélkül tud szeretni? Az emberiség vesztét okozhatja?

Figyelt kérdés
Függetlenül rokoni, vér kapcsolattol, függetlenül elvarasoktol. Legyen szó bármilyen kapcsolatról, barát, pár, testvér, szulő. Szeretni hibáktól függetlenül, hibákkal együtt. Gondoltál már rá, ha nem lenne rokoni szál, akkor szeretnéd e ugyan úgy? Szerinted közé van ennek a nagy elvarasokkal teli világban a rossz kapcsolatokhoz? Ahhoz hogy ilyen rossz világban élünk? Az emberiség vesztét okozhatja?
2015. máj. 19. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:

NEm értem a kérdésedet: MIT értesz feltétel nélküli szereteten?


A legtöbb ember a párját, a barátait szereti, "pedig" nem rokona.

Természetesen nem feltétel nélkül, mert mindenkinek vannak olyan tulajdonságok, amik kizárnák azt, hogy az illetöt szeretni tudja.


De hogy ez hogyan okozná az emberiség vesztét, az végképp érthetetlen.

2015. máj. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, akkor, ha nem élnek vissza az érzéseivel és nem csinálnak belőle h...lyét.
2015. máj. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Feltétel nélkül akárkit lehet szeretni. Miért okozna? Mert egyre több olyan generáció nő fel úgy hogy nem tudja mi a feltétel nélküli szeretet. Egyre fiatalabbak követnek el durva dolgokat egymás ellen, mégis miket tanítanak a szülők?
2015. máj. 19. 13:38
 4/8 anonim válasza:
igen a kérdésre válaszóval én csak úgy szeretnék valakivel lenni hogy nincsenek kikötések és korlátok hanem a feltétel nélküli szerelem ,csak sajnos ez nem alakult így sőt egyke lettem
2015. máj. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fejtsd ki légyszíves részletesen, hogy szerinted MIT JELENT a feltétel nélküli szeretet, uyganis ez nem érthetö fogalom számomra

Mert szerintem ilyen nincs, valami oka mindig van, ha valakit szeretnek, és az ez az ok nem lenne, akkor nem szeretnék - azaz VAN feltétele a szeretetnek.

2015. máj. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Feltétel nélküli szeretet: elvarasoktól mentes, nem függ vérrokoni kapcsolattol, nem függ anyagi helyzettől, nem függ társadalmi helyzettő. Hibák ellenére is szeretjuk, sőt egy párkapcsolatban a hibákat is szereted. Nem akarod megváltoztatni. Tudom nagyon magas tudatosság kell ahhoz hogy akárkit teljesen elvarasoktol mentesen szeressük, már már megvilágosodott elme kell hozzá, pl Buddha.
2015. máj. 19. 15:48
 7/8 A kérdező kommentje:
„Nincs harmadik lehetőség: a szeretet vagy feltételekhez kötött, vagy feltétel nélküli. …Mindaddig, amíg feltételeket szabok, nem szeretlek igazán téged. Csupán cserét ajánlok fel, nem pedig ajándékot. Az igazi szeretet ingyenes ajándék és mindig annak is kell maradnia.”
2015. máj. 19. 15:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor olyan, hogy nem feltétel nélküli szeretet nincs, legfeljebb érdekkapcsolat.
2015. máj. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!