Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Általában hány évesen találja...

Általában hány évesen találja meg az ember a "helyét" vagy hány évesen mondja azt, hogy feladja?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a különböző véleményekre, tapasztalatokra, személyes példákra.

márc. 25. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Értelmes ember belátja, hogy nincs olyan, hogy "a helyem". Az ember, a célja, az igénye változik.
márc. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt kétlem, hogy nagyon változik. Mondjuk egy 60 éves atomfizikus, aki nemzetközi céget húzott fel, nem lesz egyik napról a másikra virágkötő.
márc. 25. 14:27
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

És ki beszélt arról, hogy "egyik napról a másikra"? Kérlek, írd le, még mit akarsz belemagyarázni a válaszomba, hogy tudjak rá reagálni.


De gond az, ahogy látom, szerinted a "helyem" = "munkám".

márc. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Te azt állítottad, fent olvasható, hogy az ember igénye, célja változik. Én meg hoztam egy ellenpéldát. Ezen nincs okod megsértődni.

A munka pedig, hacsak nem vagy milliárdos, meghatározó része az életednek. Tehetsz úgy, mintha nem így lenne, de a hétköznapjaid harmadát elveszi. Szóval igen, az is jelentősen hozzátartozik, hogy valaki a helyén van e. Rejtély, hogy ezen mit kell meglepődni.

márc. 25. 15:23
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

#4: senki nem sértődött meg. Projektálsz.


Én azt írtam, hogy az ember változik. Erre Te írtad, hogy az ember nem váltotik NAGYON. Mintha a kis változás nem számítana.


És egy milliárdos esetén sokkal meghatározóbb a munkája, mint másnál. Számomra egy rakás dolog (család, hobbi, politikai nézet stb.) fontos részem, holott ennek semmi köze a munkámhoz.


A hétköznapok egyharmada azt mondja, hogy van még kétharmad, és két teljes nap munka nélkül. Igen, jelentős, de nem minden.

Megint csak az van, hogy szélsőségekkel érvelsz.


De tegyük hozzá, rengeteg ember vált karriert pusztán azért, mert idővel más érdekli. Vagy esetemben azért, mert betegség miatt nem tudja a korábbit folytatni.

márc. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Látom szíven ütött a kérdés. De hátha segíthetek. Miért nem vagy a helyeden? Mi csúszott félre?
márc. 25. 16:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Pedig pont jellemző,hogy nyugdíjasok új szakmát tanulnak és abban helyezkednek el. Ismerek ilyen biztonsági őrt és olyat is aki egy élet irodázás után művészeti pályán folytatta.

Én 35 évesen kezdtem akrobatikus sportba.

márc. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

20 évesen egy asztalos vállalkozást csináltam, azthittem az lesz az életem.

30 évesen elkezdtem kamionozni, mert kellett a menés, azthittem, az lesz az életem.

Most 40 vagyok, és erősen gondolkozom, a folyami hajózáson , szóval lehet az lesz az életem.

márc. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!