Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki úgy hazudik, hogy észre sem veszi? Ez betegség?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, akit nagyon kedvelek, de már rég észrevettem, hogy sokszor olyan dolgokat mesél, ami nem igaz. Elmond egy sztorit, majd később újra szóba kerül és teljesen máshogy mondja el. Fontos dolgokban még nem tűnt fel, hogy kamuzna, hanem inkább kiszinezi/felturbózza a dolgokat. Az viszont már feltűnt, hogy random csinálja, mármint neki ez csak így jön, lehet észre sem veszi. Hallottam már olyanról, hogy valaki kényszeres hazudozó, vajon ez az lehet? Tényleg kedvelem őt, mert jó a humora meg egyébként nagyon kedves, segítőkész lány, de zavaró, hogy bármit mesél már semmit sem hiszek el neki. Ha ez valóban egy betegség lehet rajta valahogy segíteni?
márc. 27. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok sajnos! Amíg nem hátráltatja a mindennapokban, értem ezt úgy, hogy nem állít valótlan dolgokat fontos személyeknek, vagy sorsdöntő dolgokról esetleg, addig nem kell kezeltetni!
márc. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak simán feledékenységből vagyok ilyen. Nem emlékszem úgy vagy másképp emlékszem vissza egy adott dologra.
márc. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Engem egyszer megsértett így egy barátnőm. Beszélget valakivel a folyosón tanítas után. Nekem meg még énakkarom volt szóval én maradtam de ő neki már vége volt a sulinak, mehetett haza. Na szóval. Mondom neki gyere fel velem a büfébe ő meg mongya nem szeretne. Mondom de nincs nagy sor, de mongya nem szeretne. Montam hogy de lécci kísérjen el és erre odasúgta hogy el kell indulnia gyorsan haza mer kakilnia kell. Mondom oké és otthagytam. Elmentem a büfébe. Megyek vissza. Erre még mindig ott áll a barátnőm és beszélget a folyosón. Jót hazudott én meg benyeltem. Ja és tuggyátok mi a durva? Hogy utána volt képe mellém ülni németen.
márc. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 Kisegítő iskolába jársz/jrtál?
márc. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*jártál?
márc. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4, nem miért?
márc. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen "barátnőm, állandóan kitalált dolgokat, de amúgyis fura családból jött, az apja egy börtöntöltelék volt, ki be járt a sittre, anyját felcsinálta rendszeresen, aztán megint eltűnt. Anyja meg egy munkanélküli ostoba nő volt, egyik albérletből a másikba vándoroltak, mert fizetésképtelenek voltak. Nem csodálom, hogy szebb gyerekkort képzelt el magának.


Meg egy kollégám mesélte, hogy volt egy kollégájuk, még énelöttem, aki kitalált magának egy családot. Még olyat is előadott, hogy a nő terhes lett, aztán pár hónap múlva, hogy elvetélt, torál megzuhant. Azt is kitalálta, hogy ő gyerekeket oktat focizni, viszi őket meccsekre, stb, még edző cuccokkal is mászkált. De mindent olyan meggyőzően adott elő, hogy senki nem kételkedett. Aztán egyszer valamiért el kellett menni hozzá behozni, és akkor derült ki, hogy apjánál él, sose volt házas, sose oktatott gyerekeket. Nagyon sajnálkozott az apukája, tudta, hogy beteg a fia. Aztán idővel pszichiátriára került a fia.

márc. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Ez a szangvinikusra jellemzo. A szorakoztatas a celja mindenaron. Ennek erdekeben meg hazudik is meg hozzatesz dolgokat.
márc. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Létezik.

A betegség neve: konfabuláció.


“ A hétköznapi emlékezeti működésnek az emlékezeti illúziók teljesen normális részei, azonban létezik egy felidézési zavar, amelyben a pontatlanság már kóros méreteket ölt. Ezt a patologikus méretű téves emlékezést nevezi a klinikai szakirodalom konfabulációnak. Ilyenkor általában kétoldali frontálislebeny-károsodás áll a háttérben, ami a figyelemmel és a viselkedés kontrolljával kapcsolatban okoz problémát. A téves emlékek felidézése, vagyis a konfabuláció számos neuropszichológiai betegcsoportnál előfordul. Leggyakrabban személyes epizodikus emlékekkel kapcsolatban jelenik meg, de nem ritka a tényszerű emlékek konfabulálása sem. A betegek beszámolói sok ellentmondást tartalmaznak és bizarrnak hatnak. Komplex, színes emlékeket hívnak elő, amelyek gyakran részben, olykor teljesen hamisak. Ezek a betegek általában folyékonyan, nagy részletességgel beszélnek a múltjukról, de az elmondásaik legtöbb esetben megbízhatatlanok, a beteg később általában teljes egészében tagadja is a korábbi történeteket.

márc. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8-as!

A szangvinikus nem ezt jelenti!


Heves vérmérsékletű, ingerlékeny, de hamar lecsillapodó

A szangvinikus szó jelentése "heves vérmérsékletű, ingerlékeny, de hamar lecsillapodó"1. A szó eredete a latin "sanguineus" szóból származik1. A szangvinikus személyiség folyamatosan pörgő, aktív, beszédes, humoros, és szereti, ha ő a társaság középpontja12.

márc. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!