Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Brit kutatások szerint egyre...

Brit kutatások szerint egyre romlik a fiatalok mentális egészsége. Ez nálunk is igaz lehet?

Figyelt kérdés

A húszas éveik elején járó fiatal felnőttek nagyobb valószínűséggel nem dolgoznak lelki betegségek miatt, mint a kora negyvenesek – derült ki egy friss jelentésből. A brit huszonévesek öt százaléka munkanélküli, a mentális egészségügyi válság pedig törvényszerűen súlyos gazdasági következményekkel jár. A krízis egyik fő oka a közösségi média térhódítása. A fiatalok a közösségi médiában aktív barátaiktól várják a megerősítést és a szeretetet, nem pedig a családjuktól. Egyre inkább a kortársaiknak akarnak megfelelni, nem saját maguknak. Így most már hazaviszik az iskolából az olyan problémákat, mint például a csordaszellem és a zaklatás.


Forrás: [link]


márc. 28. 07:33
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
23 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
Mkst voltak tesztek az általanos iskolákban országosan. Nem tudom leközlik e az eredmenyt. De nagyon könnyű volt. Kettrs tanulók is négyeseket írtak matek magyarbol. Nálunk anno volt iq teszt is. Most nem tudom az is volt e.
márc. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki meg van buggyanva.
márc. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Más kutatások szerint meg generációról generációra 3 pontot nő ÁTLAG az IQ. Akkor most kinek van igaza??? Én ezekben a "kutatásokban" már nem hiszek.
márc. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Itt?!... Mindenki!" :D

A digitális kor erőltetése olyan torzulásokat okozott az emberek fejlődésében, hogy az már gyakorlatilag helyrehozhatatlan. Volt idő, amikor valakit csodabogárnak, kockának tartottak azért, mert értett a számítógéphez. Ma fordítva van: arra néznek bután, mint egy gázálarc, akinek nincs fizikoterápiás telefonja, internetje, email címe. A kor embereinek túlnyomó hányada elképzelhetetlennek tartja ezek nélkül az "életet". A digitális világnak köszönhetően nem kell komolyabb energiákat fektetni abba, hogy bárminek is utána járjon az ember. Emberi kapcsolatok, vásárlások és sok egyéb elintézhetőek egyetlen kattintással, amelynek hatására nem túlzás azt állítani, hogy felületessé váltak a kapcsolatok.

Nekem a problémám ezzel annyi, hogy az emberi életet is így kezelik sokan - pl. a közúti közlekedésben: azt hiszik, hogy ha hibáznak, akkor újra lehet tölteni bárkinek az életét... Érvényes ez az emberi élet önhatalmú kioltására is: manapság már ingyen is leszurkálják egymást az emberek abban az őket megerősítő tudatban, hogy legrosszabb esetben is kapnak három év felfüggesztettet egy kaptárban, amit lehet tördelni is, ha eljátsszák, hogy ők mennyire megváltoztak és megbánták azt, amit valójában soha nem bánnak meg. Ennyit az "igazságról"!

márc. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugye akik végigdrogozzák a tizen- huszon és harmincas éveiket, azoknak biztos, hogy lesznek mentális problémájuk. Itthon is kik szülnek? Hát a leghülyébbek. A kétezres évek elejétől már csak lefelé van.
márc. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk duplán igaz.
márc. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg igaz ez, erre az országra is.

A közösségi médiában elterjedt az, hogy csakis, szigorúan a jót, a pozitívat, a boldogságot és a csillogást ábrázolják, aminek hála egy torz kép születik, mesterséges és torz értékrenddel. A negatívat alig, vagy nem is posztolják sokan (bár ez már talán változni látszik), amivel kibillent az egyensúly, arról nem is beszélve, hogy mennyien szerkesztgetik feltöltés előtt a képeiket, hogy szebb legyen a bőrük, az alakjuk, formásabbak legyenek stb., amit meglátva egy rakat fiatal önbecsülése romlik. Mert látja, hogy milyen szép XY, akkor ő miért nem olyan? Erre pedig a válaszreakció vagy az, hogy ő is hasonlóan kezdi szerkeszteni a képeit, vagy a valóéletben próbál magán változtatni. Csak sokszor nem jó módszerrel. Pedig csak azt szeretné, ha őt is szeretnék, elfogadnák mások.


A neten kapott reakciókra, visszajelzésekre, ott produkált számokra pedig rá is lehet függni, és könnyen olyan helyzetben találja magát az ember, amikor nem elég a 100 like, a 2000 ismerős, mert több és több kell. Aztán, amikor a várt 100 reakcióból, a fele sem jön össze, pedig törés alakul ki az emberben.


Egy ideje én is visszább vettem a közösségi oldalak pörgetésén, amire holtidőben eléggé rá voltam állva egy időben, és komolyan jót tett. Nem azt mondom, hogy minden mentális gondom megszűnt, de tényleg tompultak a gondok.

ápr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!