Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezdjem el kevésbé...

Hogyan kezdjem el kevésbé szeretni önmagam? 22/F

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen az a problémám (tudom, kissé kacifántos), hogy túlságosan szeretem magamat.

Ezzel alapvetően nem lenne semmi gondom, csakhogy olyannyira szeretem magam, hogy pontosan emiatt utálom is magam, mert nem bírok mást jobban szeretni önmagamnál. Nem tudom értitek-e.


Hosszú önismereti utat kellett bejárnom, hogy erre a kissé bonyolult, de valójában végtelenül egyszerű dologra rájöjjek.


Emiatt nem volt sajnos még párkapcsolatom sem. Nem tudok senkit ennyire szeretni, mint magamat.


Tudom elég hülyén hangzik ez az egész. Biztos azt hiszitek viccelődöm. De nem. Nem tudom honnan ered ez a komplexusom, de nagyon elkezdett zavarni mostanában.


Mivel ugye utálom magam emiatt, ezért sem tudok mást őszintén szeretni, mert mégis hogy szeret az az ember, aki utálja önmagát?


Többször kérdezték lányok, hogy hogy nem volt még barátnőm? Nem az én szavaim: "mert helyes vagyok, jól táncolok, sportos/izmos vagyok és kedves.


Nem tudom őszintén a képükbe mondani, hogy túlságosan szeretem magam, hogy áldozzak az igényeimből egy lány miatt, és ezért utálom is magam.


Viszont szeretnék már egy barátnőt! Tudom... Tiszta ellentmondás vagyok.


Valakinek esetleg volt hasonló? Bármi tanácsot szívesen fogadok, amennyiben tényleg segítő szándékkal kapom.


Köszönöm, előre is!



febr. 29. 20:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
43%

"Hogyan kezdjem el kevésbé szeretni önmagam?"


Hát ütögesd magad olyan ostorral, amilyennel a lovakat szokás, tudod.. 😂😂😆🤣🐎 És mondd közben, hogy csúnya, rossz, gonosz fiú vagyok, EJNYE!! 🤣🤣

febr. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Most azon elmélkedek, hogy elképzelhető, az életemből annyira hiányzott/kimaradt a szeretet, hogy megtanultam "szeretni" önmagam, külső segítségre támaszkodás hiányában.
febr. 29. 20:47
 3/23 A kérdező kommentje:

#1-es, te nem érted.


Ha nem szereted magad, akkor kifelé ezt sugárzod. Negatív energiát küldesz. Ez mindenkire igaz, ezért a környezeted inkább kerülni fog, mert mindenki mosolygós, jókedvű, elégedett embereket akar maga köré.


Mivel én nem szeretem magam, a fentebb említett ok miatt, ezért így viszonyulnak hozzám mások, és ezért sem volt még párkapcsolatom. Erre már rájöttem. Ott a bökkenő, hogy én TÚLSÁGOSAN, már-már egészségtelenül szeretem magam, ami miatt nem szeretem magam.


Welcome to my endless circle.

febr. 29. 20:56
 4/23 anonim ***** válasza:
3# Hát ja, az már az önzés kategória. Ne vidd túlzásba, tartsd meg az egyensúlyt, legalább annyira szeress másokat, mint önmagadat.
febr. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Te nem jártál be önismereti utat.

Ezt én saját élményen alapuló önismereti út bejárása alapján mondom.

Valóságosan dolgoztam magamon.

febr. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Igazad van #4-es. Ugyanakkor nem vagyok önző. Sőt. Szeretek adni, mert csak még jobban szeretem tőle magam.


Furcsa az egész.

febr. 29. 21:05
 7/23 A kérdező kommentje:

Kedves #5ös. Erős 2 éve önfejlesztek. Teszek azért, hogy változzak. Lassan haladok, de talán jobb, ha nem tudod, milyen ember voltam ezelőtt.


Önző gyenge szó volt arra az énemre. Zárkózott, nárcisztikus, utált mindenkit. (Most már senkit sem utálok.) Még sorolhatnám.

febr. 29. 21:08
 8/23 anonim ***** válasza:
Hogyan önfejlesztesz?
febr. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Tudod ha jön valaki aki megmozgat, és azt érzed szeretnél vele időt tölteni és várod az alkalmat hogy találkozzatok akkor ez kevésbé fog problémát jelenteni, mert átveszi a helyét a vágyakozás arra hogy minél több időt tölts az adott személlyel, amíg ez nincs meg valószínűleg visszatérsz a régi szokásokhoz. Ha hasonló az értékrendetek, akkor kevesebb dologban kell hozzá alkalmazkodni, emellett akár jól is eshet az ahogyan ő megnyilvánul azt illetően, hogy te hogyan viszonyulsz az ilyen helyzetekben hozzá, és ez téged is motiválhat.
febr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nincs kedvem ennyit végigolvasni, de közösségi média. Megnyitod az instát és 1 perc alatt találsz 50 férfit aki korodbeli és nálad sokkal izmosabb, gazdagabb, sikeresebb. Ebben biztos vagyok, hiába próbálsz mást mondani.

Én is emiatt utáltam meg a testem amióta edzek, tele van kigyúrt férfiakkal az instám. Ha benned nincs meg ez a versenyszellem, akkor nem tudok segíteni.

febr. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!