Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az baj ha kidobom a lejárt...

Az baj ha kidobom a lejárt munka szerződéseket?

Figyelt kérdés
6 éve vagyok a cégnél.. 3 havonta hosszabbítják mindenkinek szerzödését. Baj ha a régieket kidobom? Mindig csak az utolsót tartom meg hisz rajta van:''2018.02.21-én kötött szerződést, 2024.06.30-ig közös megegyezés alapján meghosszabbítjuk.'' meg az utolsó bérpapirt hagyom meg a többit kidobom.
márc. 29. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Bármilyen jogvita esetén ha elő kell venned bizonyítékként valamit, egyszer még lehet jól jönne. Egy 5 éves általános elévülési időt figyelembe véve legalább eddig célszerű mindent megtartani. A bérrel és jövedelemmel kapcsolatos igazolásokat még a munkáltatónak is a nyugdíjkorhatár+5 évig tárolnia kell, hiszen ezek lesznek majd a nyugdíj összegét igazoló dokumentumok - amit ha nem tud senki igazolni, az ugye nincs és nem történt meg.
márc. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Noren1989 ***** válasza:

Ugyebár a szerződéshosszabbítás az alapdokumentum nélkül mit sem ér.


Te meg jól értem, pontosan ezt dobtad ki?


Remélem, hogy csak trollkodsz, mert ezt egy munkahelyen biztosan nem mondta neked egy felelős vezető sem...

márc. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem az éves adobevallásokat es ahhoz tartozo munkahelyi igazolasokat kell inkabb orizni. A havi bérpapirok nálam pl kuka. Szerződések lefűzöm de soha nem kellettek még sehova. A rozsaszin kiskonyv vezetve vanes mindenhova visszamentem ahol roszul vagy hianyosan volt kitöltve es egyeztettem már a nyugdijbiztositoval és egeszseguggyel is hogy minden m.vuszonoym rendben van e.

Es volt hogy valahol veletlen 1 éves szabit számoltal fel pár napos helyett mert el volt ütve a datum

márc. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
*számoltak el
márc. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nekem semmilyen papírom nincs sehonnan és soha nem volt gondom ebből. Nyugdíj nem érdekel, passzív jövedelem a cél + öröklök majd pár ingatlant.
márc. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!