Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért teszik egyre többen...

Miért teszik egyre többen többesszámba a Húsvéti ünnepet?

Figyelt kérdés
Egy ünnep. Nem ünnepek. Karácsonykor is értelmetlen szerintem, de ott még mondjuk az Újévre rá lehet fogni, hogy amiatt. De a Húsvétnál semmi értelme.

márc. 30. 11:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
Már 50 évvel ezelőtt is többesszámban írták rá a képeslapra, ez neked komolyan most tűnt fel? Hol a fenébe éltél eddig?
márc. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagypéntek, húsvét hétfő, és máris értelmet nyer a többesszám
márc. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Szerencsére az én körömben nem ez terjedt el. És elég sok embert ismerek. De az oka érdekel, nem az, hogy mit írnak egy képeslapra.
márc. 30. 11:25
 4/24 A kérdező kommentje:

Nagycsütörtöktől Húsvétvasárnapig, mind egy ünnep eseményeire emlékezünk. Annak volt több mozzanata, de attól még nem külön ünnepek.

De azért ez egy egész jó indoklás volt.

márc. 30. 11:26
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

A húsvét egy komplett ünnepKÖR, számos különálló jeles nappal ettől a többes szám.


"A húsvéti ünnepkör a keresztény egyházakban a húsvét napját megelőző (előkészítő) és követő időszakok összessége hamvazószerdától pünkösdvasárnapig. Az ünnepkör középpontja húsvétvasárnap, Jézus feltámadásának főünnepe, a legnagyobb keresztény ünnep."

márc. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez egy vallási ünnep, és többmindenről is szól.

Nem véletlen több napos


pl nagypénteken halt kereszthalált Jézus.

Húsvét vasárnap a feltámadását ünneplik.

Több napos vallási ünnep a húsvét, ezért a többesszám

márc. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Igen. Mondjuk kétlem, hogy a nem hívők egyáltalán annak tudatában lennének, hogy mit ünneplünk Húsvétkor és emiatt használnák a többesszámot.
márc. 30. 11:30
 8/24 anonim ***** válasza:
88%
Én nem vagyok hívő, de tisztában vagyok az ünnepekkel. És nem csak a keresztény ünneppekkel. Tanultuk iskolában, illetve olvasni is szoktam.
márc. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%
Én nem vagyok hivő de tudom a csávó meghalt a kereszten pénteken. Vasárnap meg feltámadott.
márc. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Elég tiszteletlen megnevezése ez a világ megváltójának.
márc. 30. 11:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!