Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted is így illik?

Szerinted is így illik?

Figyelt kérdés
Hogy egy 20 éves ne emberkedjen egy 60-70 évessel aki megjárta az élet útját, ne feleseljen vissza, inkább hagyja rá amit mond menjen el a közeléből és kész, de aki vissza szól egy 60-70 évesnek 20 évesen az baromi nagy pofátlanság
márc. 30. 16:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A szitutól függ. Én nem gondolom, hogy a korkülönbség miatt minden esetben le kellene nyelni, ha a másik megpróbál megszégyeníteni.
márc. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Látod az országban mire vezetett, hogy mindent hagyunk?
márc. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
márc. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Ez a "megjárta az élet útját" visszatérő motívum.
márc. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Ok boomer
márc. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Alapvető tisztelet jár mindenkinek. Azaz a hatalmas életutat bejárt nyugger is tisztelje meg a xarfaxú huszonévest. Van egy idióta öreglány öt perc sétára. Az az átkozott boszorka olyanokat leművelt velem egy év alatt, hogy az valami hihetetlen. Azóta utál, hogy nem mentem másik környékre sétáltatni a közepes kutyámat, mert őméltóságának nem tetszett a saját, kistestű kutyájával szemben, akinek nem tudom, milyen nyűgje volt. Én tegyem pórázra állandóan az enyémet (ált. azon szoktam, de játszania az enyémnek is kell, hanem nem ment az övéhez), de az övé nyugodtan lehet szabadon. Nem tetszik nekem valami? Elköltözhetek! Sőt, takarodjak a xar alak apámmal és a véreb dög kutyáimmal (mert aztán az állatvédőktől magunkhoz vettünk egy kutyát) lakni a hegyekbe! Én mi vagyok? Hát egy kis qrva. Mit tegyek a kutyáimra? Szájkosarat! Mit hív rám? Hát rendőrt! Kihajolt az ablakából meg az erkéjéről 20 méteren belül, hogy rendőrt hív rám (hogy mire, azt szerintem ő sem találta ki). Mit fog velem csinálni, amiért elsétálok a társasház melett? Feljelent engem! (xD). Elismételte nyolcszor egymás után nagy kiabálva, hogy feljelent engem.


Egy év után jött, hogy elkezdtem visszapofázni. Ismerős mondat, ha nem tetszik, el lehet költözni. Ó, hogy én milyen szemtelen és neveletlen vagyok. Szájkosár a kutyámra? Mondtam neki, hogy neki még inkább kellene, mégsem hord. Rendőrt hív rám! Mondtam neki teljes nyugalommal, hogy csak rajta, megvárom. És tényleg, simán megvártam volna, hogy kiröhögjék az öreglányt. Morgott meg pofázott nekem az ablakából, persze sértegetett engem. Odaszóltam neki, hogy bekaphatja, plusz felmutattam a középsú ujjamat.


Ez annyit nem érdemel, hogy a legminimálisabb tiszteletet megadjam neki. Ha nem lenne bajom belőle, még fel is borítanám, ha úgy adódik.

márc. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Csak mert valaki idős, még nem feltétlen tud mindent jobban és a kölcsönös tisztelet idős-fiatal között oda-vissza kéne működjön. Pl. gondolom te magad is idős vagy, mégsem tudtad ezt a tényt, de azért a fölényeskedés megy..:D
márc. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
márc. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
A kor nem érdem,hanem állapot :D
márc. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

Idősebbtől elvárom azt az életkorából fakadó bölcsességet, hogy minden ember tiszteletet érdemel, a fiatal is. Tehát ha ő (idősként) nem mutat tiszteletet mások iránt, akkor a fiataltól sem érdemli meg azt.


És nem, nem szabad ráhagyni, ha bunkó. Ez az "okos enged" elv az eseteknek csak nagyon ritka esetében (pl. tényleges szellemi fogyatékosság) működik, egyéb esetekben konkrétan káros.

márc. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!