Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaz hogy egy szülővel nem...

Igaz hogy egy szülővel nem szabad feleselni akkor sem ha felnőtt pl 23 éves vagy? Ha veszekszik a szülő, inkább kikell menni nem vissza szólni.

Figyelt kérdés
márc. 29. 11:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

A konkrét esetet kell nézni.

Én mondjuk nem vagyok szívbajos, ha kell, szüleimmel is beleállok a konfliktusba. De nem szoktam soká vitatkozni, hanem rövidre zárom a témát. Ha pl. arról van szó, hogy SZERINTÜK mit kéne csinálnom, akkor rövid úton közlöm, hogy azt csinálom, amit akarok. Vagy azt, hogy nem kell okoskodniuk, tudom, mit tegyek. Aztán ha még pattognak, arra már tényleg nem reagálok.


Mindenki másképp reagálja le ezeket a helyzeteket. Van, aki nem szól semmit, aztán úgyis azt csinálja, amit ő akar. Túl hosszan tényleg nem érdemes vitatkozni a szüleiddel. Tapasztalat szerint úgyse lehet őket meggyőzni.

márc. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom családja válogatja. Én kb 18 éves koromtól kezdve azért már mertem határozottan ellentmondani, pedig egyetem alatt végig támogattak.


De persze sosem voltak halálos veszekedések, mindig lecsengett egy két óra alatt és estére minden oké volt. (ez leginkább azért, mert apám és én is elég hirtelenharagúak tudunk lenni)

márc. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Ez azért függ attól is hogy min volt a vita egy apróságon felesleges vitatkozni,rá kell hagyni ha viszont komoly dologról van szó akkor bele kell állni a vitába

Szerintem

márc. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Nincs ilyen tilalom, inkább az a baj, hogy ott, ahol a gyerek ebben nől föl, hogy nem szabad visszaaszólni, ott általában valamilyen bántalmazás is van a háttérben a kezdetektől fogva, a bántalmazott gyerekeknek meg általában nincs módjukban eltanulni azokat a finom módszereket, amivel hatékonyan fel tudnák oldani a konfliktusokat.


A másik gond az, hogy Magyaroszág elég feudális ország, és mégezen felül is szakad széjjel a társadalom, azaz a bántalamazott gyerekek csak nagyon nehezen kapnak segítséget a külső társadalomtól, tehát nagyon nehéz lehet nekik a család közegén kívülre tekinteni.

márc. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Ezt minden hónapban megkérdezed?
márc. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%
#5. Igen, mert láthatóan van gond a toronyban.
márc. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
El kell költözni, probléma megoldva:-)
márc. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%
Ha ő tart el és az ő fedele alatt lakom akkor befogom a pofám.
márc. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%
1es, könnyű akkor ha nem az ő házában élsz. Míg ott vagy, akkor bizony ú dirigál és ne lepődj meg ha utcára rak ha arcoskodsz
márc. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
Ez a kérdés nem egy 23 éves felnőttre vall.
márc. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!