Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon nagy gond hogy szóltam...

Nagyon nagy gond hogy szóltam a szomszédnak hogy szemtelen a fia?

Figyelt kérdés

26 évesek vagyunk párommal, húsvét előtt egyik este a szomszéd 16 éves fia hangosan bulizott és a párom átkiabált neki hogy halkítsák kicsit lejjebb a zenét. Sajnos reggel 5kor már indul melóba és este 6 vagy 7 mikor hazaesik, aludni akart mert fáradt volt és a szobában lehetet hallani ahogy dübörög a zene.

Ma mikor jött hazafelé, a szomszéd srác jött vele szembe a haverjaival, köszöntek egymásnak majd alig mentek másfél métert már tették a megjegyzést hogy "ott megy az a debil, aki ránk szólt hogy hangos a zene"

Párom át akart hozzájuk menni, de nincs kedvem vitázni, ráadásul a szüleivel nem vagyunk rosszba, inkàbb ráírtam a srác anyjára. Ez butaság volt?


ápr. 8. 18:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Mi pedig még sose tettünk rájuk megjegyzést
ápr. 8. 18:59
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
És mit írt vissza?
ápr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Még semmit csak kicsit furán érzem magamat hogy ráírtam
ápr. 8. 19:02
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Mert nincs önbizalmad. A szemtől szemben is ezért nem játszik. Félsz a nyílt konfrontálódástól, mert arra lenne egyből reakció. A frusztrációt pedig nem tudod viselni.

Pedig az élet szembe fog jönni. Mindig.

ápr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem fölösleges volt ebböl ügyet csinálni, egy kamasznak jár a szája. Másrészt nem a párodnak szólt a megjegyzés, nem kell meghallania.


Mellesleg ha a párod "átkiabált neki", akkor vele is vannak bajok, értelmes ember nem kiabál, hanem normál hangnemben szól. (És akkor nem tett volna a gyerek sem megjegyzést!)

ápr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
A párodnak kellett volna rögtön a folyosón lerendezni az ügyet. Visszaszólhatott volna, hogy igen, én vagyok az a debil, és legközelebb is szólok. De akkor már a szüleidnek is.
ápr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Mi rossz van ebben? Tényleg ne bömböltessék a zenét. Ez normális kérés. Én simán szólhatok bárkinek az utcában és valszeg le is fogja halkítani.
ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Ez igazából a szülőtől függ.


A kamasz most valószínűleg tükröt tartott, hogy a párod nem ment át szólni udvariasan, hanem átszólt, akkor ő is így reagál. A kamaszoknál nem ugyanakkor alakul ki, hogy hogyan fejezze ki a nemtetszését, hogy egyáltalán mikor kell kifejezni azt. Az ember fel van jogosítva arra, hogy felháborodjon, de egy érett ember ki tudja adni magából a nemtetszését, elmondja négyszemközt a haverjának, hogy itt a banya (amikor nem hallod) vagy beszél veled és elmondja, hogy pl az anyukájával sokat segítenek nektek és nem esett jól, hogy így szóltatok rájuk.


A szülő meg hogy hogyan reagál attól függ, hogy a fent leírtaknak melyik részével ért egyet. Hogy kamasz és majd kinövi vagy, hogy kamasz, de úgy tanulhat fegyelmet, ha tanítják.


Ez meg már az anya és a fia között egy beszélgetés, dzóval engedd el.

ápr. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Így írásban nem volt a legjobb ötlet.Eleve,ha ez volt az első eset,hogy hangoskodtak,akkor ilyenkor át kell menni,és normálisan megkérni,hogy halkítsák le.Ha nem veszik komolyan,akkor lehet más eszközhöz folyamodni,feljelentés akár.
ápr. 9. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!