Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan küzdötök meg az emberi...

Hogyan küzdötök meg az emberi ostobasággal?

Figyelt kérdés

Nem szoktam belemenni felesleges vitákba, igyekszem nem vitatkozni idiótákkal, de időnként néha mégis belevonódok, mint ahogy ma is. A munkahelyen a takarító nekem állt, hogy miért nem tudom megnevelni a csapatomat, mert olyan mocskot hagynak maguk után, biztos direkt csinálják, mert más részlegen nincs ilyen rendetlenség. Próbáltam asszertíven elmagyarázni, hogy a másik részlegen másfajta munka folyik, ami nem jár ennyi szétpakolással, nem direkt csináljuk szóval észérvek stb de meg sem hallgatott csak fújta a magáét én meg kedvesen nyugodtan mosolyogva magyaráztam, na de akkor durrant el az agyam amikor azt ordibálta, hogy panaszt tesz a főnökömnél, erre már én is felemeltem a hangom, hogy túllépte a hatáskörét, na ekkor már ordítva kiabálta, hogy én ne kiabáljak vele, ha ideges vagyok ne rajta vezessem le! Már nevettem kínomban és a hülyéje tényleg be is ment a főnökhöz, aki jól kiosztotta, de úgy jött ki durrogva, hogy ez is miattam van.

Az egésszel az a problémám, hogy én középvezetőként embereket irányítok, összefogok, tudnom kell jól kommunikálni, igyekszem is, tényleg mindenkivel jól kijövök és tudom, hogy ne vitatkozzak feleslegesen olyan emberekkel, akik nem képesek a megértésre. Akkor van baj, amikor valakiről több értelmet feltételezek és menet közben derül ki, hogy valójában annyira ostoba, hogy nem tudsz vele megértetni semmit ő pedig a saját ostobaságát hajtogatja. Ettől kiakadok. Hogy lehet egy ilyenből úgy kijönni, hogy ne triggereljen a másik korlátoltsága? Most nem is az a baj, hogy én lenézem őt mert egy takarító, de ebből a veszekedésből számára az jött le. A főnök csak annyit mondott nekem, hogy próbáljak vele kedves lenni, neki meg elmondta, mi az ő hatásköre. Hát jó, de én mindenkivel kedves vagyok!!! De nyilván könnyű úgy kedvesnek lenni, hogy nem kiabálnak veled.

Te tudsz úgy nyugodt és kedves maradni, hogy igazságtalanul ordítanak veled? A sztorihoz hozzáteszem: én nem ordítottam. Nem kiabáltam. Kívülről teljesen nyugodtnak tűntem. Csak belülről nem voltam az. Szeretném az ilyen szituációkat úgy kezelni, hogy megmaradjon a belső békém és ne ragadjon rám a másik feszültsége.



ápr. 12. 22:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor azt kell neki mondani, hogy ha nem lenne kosz, és arany rend lenne, akkor ő munkanélküli lenne.
ápr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%

Na, ez az eredménye, hogy ok nélkül lenézik, sokakból ez (érthetően) dühöt, támadást, egyfajta paranoiát vált ki, hogy direkt csesznek ki vele.

Nyilván te is lenézed. Hát egyszer visszanyal a fagyi.

ápr. 13. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2

A te gondolatmeneted szerint nyilván aki paranoiás az látja jól a világot, ergo ha ő paranoiás akkor az azért van mert lenézem és ha ez így van akkor neki jogában áll kiabálni velem, mert ő érzi, hogy lenézem még ha nem is mutatom.

Gratula!

Biztos te is paranoiás vagy, hogy ilyen kitűnő meglátásaid vannak!

ápr. 13. 07:36
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meditációs gyakorlatokkal el lehet érni. Légzésgyakorlat. Gondolat irányítás. De nyilván sokat kell gyakorolni nyomás alatt is.Egyébként ilyenkor nem is csodálkozom, hogy lenéznek minket takarítókat... Szerintem ő azt hitte hogy ,csak kifogásokat keresel. Lehet egy másik munkahelyén is szólt már ilyenért és igazat adtak neki, gondolta most is ez a helyzet. Aki elsőre nem érti meg, annak felesleges elkezdeni észérvekkel jönni, mert az ő fejében neki van igaza. Én is ismerek ilyen embert, ezért már ráhagyom az egészet max. szól neki a főnök.
ápr. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4

Köszönöm a választ. Tényleg nem arról van szó, hogy takarító valaki vagy több diplomás vezető ha nem érti amit mondok. Gondolat irányítás nyomás alatt. Nálam az volt a nyomás, hogy én segíteni akartam neki, pont hogy emberszámba vettem, kedves voltam és nem akartam megbántani, erre ő támad rám a vádjaival, akkor úgy éreztem, igazságtalanul cseszeget hiszen pont hogy mindent megtettem érte, hálátlanul viselkedett velem. És ha ezt általánosítjuk akkor bármilyen kapcsolatban az triggerel, amikor a másik tiszteletlenül olyan vádakkal illet, hogy én rossz vagyok vele, pedig mindent megtettem érte. Hálátlanság. Így ért véget az előző kapcsolatom. (A mostani stabil, mielőtt még ezzel is támadnak)

Szóval amikor olyan ember támad rád akinek sokmindent megtettél és vádol azzal, hogy nem vagy jó vele.

ápr. 13. 08:08
 6/13 anonim ***** válasza:
Mivel emberek vagyunk nem mindig tudunk urrá lenni az érzéseinken. Te nem csináltál rosszat. Egyébként amikor igazságtalanul vádol valaki, azzal azért nem tudsz mit kezdeni, mert torzítja a valóságát és nem direkt. Ezek gyerekkori traumákra vezethetők vissza. És egyébként ilyenkor nem is rád reagál az illető, nem a mostani tényleges helyzetre, hanem egy múltbeli sérelmére. Ezért nem fogod tudni sehogy meggyőzni. Tudom, mert én is ilyen vagyok, bár próbálok javítani rajta, de nehéz. 4 es voltam.
ápr. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem lehetsz hosszú évekig minden szituban nyugodt, előbb-utóbb mindenkinél elszakad a cérna. Én is nagyon nehezen tudom mostanában tűrtőztetem magam.


Humán diplomával dolgozom mérnökök között, és van egy elhízott, rendetlen, fölényeskedő kolléganőm, akit nagyon nehéz elviselni.

Pozitívan még soha senkiről nem beszélt, mindenkit kritizál, szerinte mindenki a hülye (főleg a fiatal, jó alakú nők).

Az az ironikus az egészben, hogy a szakterületén ugyan jó, de azon kívül katasztrófa: teljesen műveletlen, nem beszél nyelvet, semmilyen témához sem tud hozzászólni. Ennek ellenére simán okoskodik angol nyelvtan témában meg mindenben másban, amihez lövése sincs. Gondolatlan már párszor fejbe rúgtam, de eddig nem szóltam vissza nagyon neki, max. korrigáltam, ha butaságot mondott.

Viszont nem tudom, még meddig tudom elviselni..egyszerűen ilyen negatív, tájékozatlan emberrel még nem nagyon találkoztam.


Nincs erre biztos recept. Én sokat biciklizek, itthon edzek, és igyekszem normálisan táplálkozni.

Pl. most az energiaitalról próbálok leszokni, mert sokszor túlzottan felpörget, és úgy nehezebb nyugodtnak maradni.


Az biztos, hogy rengeteg lelki nyomorult van, aki ahelyett hogy rendbe tenné magát vagy képezné magát, nekiáll másokkkal kötekedni. Borzasztóan jellemző jelenség kishazánkban.

ápr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ne akard elmagyarázni. Mondd, hogy majd szólsz az embereidnek.

Aztán azt már te tudod, hogy érdemes- e szólni, vagy olyanokkal vagy körülvéve, akik ha szólsz még jobban szétszórják a dolgokat.

Annyiban igazat adok látatlanban is a takarítónak, hogy sok ember a taknyos zsebkendőt is leszórja a padlóra, aztán csodálkozik, hogy a takarító besokall.

Van az a kosz, ami elkerülhetetlen, és van a hanyagságból keletkező. Az utóbbival sajnos neked van dolgod, hogy ne legyen.

ápr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik, hogy ha valaki belédáll valami vélt vagy valós sérelem miatt, akkor nem állsz le te is támadólag és egyre harsányabban vitázni. Amíg ez nincs meg, addig felesleges tovább ragozni
ápr. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Mond meg neki, hogy mostantól direkt oda fogtok szarni, és szétkenítek.
ápr. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!