Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan küzdötök meg az emberi...

Hogyan küzdötök meg az emberi ostobasággal?

Figyelt kérdés

Nem szoktam belemenni felesleges vitákba, igyekszem nem vitatkozni idiótákkal, de időnként néha mégis belevonódok, mint ahogy ma is. A munkahelyen a takarító nekem állt, hogy miért nem tudom megnevelni a csapatomat, mert olyan mocskot hagynak maguk után, biztos direkt csinálják, mert más részlegen nincs ilyen rendetlenség. Próbáltam asszertíven elmagyarázni, hogy a másik részlegen másfajta munka folyik, ami nem jár ennyi szétpakolással, nem direkt csináljuk szóval észérvek stb de meg sem hallgatott csak fújta a magáét én meg kedvesen nyugodtan mosolyogva magyaráztam, na de akkor durrant el az agyam amikor azt ordibálta, hogy panaszt tesz a főnökömnél, erre már én is felemeltem a hangom, hogy túllépte a hatáskörét, na ekkor már ordítva kiabálta, hogy én ne kiabáljak vele, ha ideges vagyok ne rajta vezessem le! Már nevettem kínomban és a hülyéje tényleg be is ment a főnökhöz, aki jól kiosztotta, de úgy jött ki durrogva, hogy ez is miattam van.

Az egésszel az a problémám, hogy én középvezetőként embereket irányítok, összefogok, tudnom kell jól kommunikálni, igyekszem is, tényleg mindenkivel jól kijövök és tudom, hogy ne vitatkozzak feleslegesen olyan emberekkel, akik nem képesek a megértésre. Akkor van baj, amikor valakiről több értelmet feltételezek és menet közben derül ki, hogy valójában annyira ostoba, hogy nem tudsz vele megértetni semmit ő pedig a saját ostobaságát hajtogatja. Ettől kiakadok. Hogy lehet egy ilyenből úgy kijönni, hogy ne triggereljen a másik korlátoltsága? Most nem is az a baj, hogy én lenézem őt mert egy takarító, de ebből a veszekedésből számára az jött le. A főnök csak annyit mondott nekem, hogy próbáljak vele kedves lenni, neki meg elmondta, mi az ő hatásköre. Hát jó, de én mindenkivel kedves vagyok!!! De nyilván könnyű úgy kedvesnek lenni, hogy nem kiabálnak veled.

Te tudsz úgy nyugodt és kedves maradni, hogy igazságtalanul ordítanak veled? A sztorihoz hozzáteszem: én nem ordítottam. Nem kiabáltam. Kívülről teljesen nyugodtnak tűntem. Csak belülről nem voltam az. Szeretném az ilyen szituációkat úgy kezelni, hogy megmaradjon a belső békém és ne ragadjon rám a másik feszültsége.



ápr. 12. 22:20
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

9

Tévedsz. Megírtam, hogy én mindvégig kedves és nyugodt hangon beszéltem vele és főleg nem támadólag. Próbáltam elmagyarázni, hogy a mi részlegünkön különböző anyagokkal dolgozunk és a megmunkálás során lehulló forgács darabokat nincs időnk menet közben összesöpörni, míg a másik részlegen számítógépes tervező munka folyik, össze sem lehet hasonlítani! De persze nem értette!

Tényleg ez lehet a baj, hogy én meg akarom magyarázni! Meg akarom értetni a másikkal hogy mi miért van így, ok okozati összefüggések. Ez a munkám része és otthon a gyerekeimnek is anyaként magyarázok mindent, mint egy tanár.

És amikor szembesülök az értetlenséggel akkor tehetetlennek érzem magam.

Szóval többetek szerint ne magyarázzak, csak közöljek. Hàt nehéz lesz...

ápr. 14. 07:45
 12/13 anonim ***** válasza:

#11: "durrant el az agyam amikor azt ordibálta, hogy panaszt tesz a főnökömnél, erre már én is felemeltem a hangom, hogy túllépte a hatáskörét, "


#9

ápr. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Többiek szerint én végig nyugodt voltam, kívülről ez látszott, de belül én majd szét robbantam. Magamat nem láttam kívülről, a többiek mondták ezt, hogy tudsz te ilyen nyugodt maradni. Valszeg a takarító érzékelte az elfojtott dühömet amit a többiek kívülről nem láttak. Emberek vagyunk. Jézus szavaival élve az vesse rám az első követ, aki bűntelen közületek.

De tényleg. Látod, neked is most is meg akarom magyarázni. Na ez az én hibám.

ápr. 14. 09:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!