Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
miért érzem mindig úgy, hogy csinálnom kell valamit és nem tudom élvezni a pillanatot

#szoj #kivagyokégvetalán #mittehetnékmagamért
ápr. 14. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Nincs értelme. Mindenki csak véletlenül létezik. A te feladatod az hogy találj neki valamit.
ápr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében szerintem semmi, mert amit művelünk, az vagy jó-, vagy rossz: nézőpont kérdése, de legalább művelünk valamit, tehát nem unatkozunk.


Kérdező: ismerős a helyzet. Én feladatorientált vagyok és a feladat-, annak az elvégzése a fontos, miközben nem tudom értékelni (élvezni?) az ezzel járó kvázi alkotást.

Talán az a megoldás, hogy, nyugi: meg lesz oldva a feladat, csak ne görcsölj rá.

ápr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Semmi. Dolgozol hogy egyél, eszel hogy élj, alszol hogy másnap tudj menni dolgozni hogy aztán ehess és életben maradj. De akkor minek élni ha úgysem élvezed az életed? Elvileg az élet értelme az lenne hogy élvezd azt. Túl sok az elvárás , nem lehet az ember önmaga mert mindig meg kell játszania magát hogy érvényesülni tudjon. Vagyis az élet=harc.
ápr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát kinek mi.
ápr. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Mindenkinek más az élet értelme, erre nem hinném, hogy lenne egy univerzális válasz, ami mindenkire teljes mértékben illene.
ápr. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Az életnek (mint fogalomnak) egyetlen értelme, célja van: létezni. De mivel mi ezt a szintet már túlléptük, nem kell sokat tenni érte kb csak annyit hogy ne öld meg magad, ezért próbálunk egyéb értelmet adni neki. Viszont ez már emberenként változó, attól függ hogy ki milyen célt fogalmaz meg magának.


A te problémádra két egyszerű megoldás van: vagy találsz magadnak egy célt, vagy felveszed azt a célt ami a környezetedben az elvárt. Onnantól pedig hogy van merre menned, nem fogod haszontalannak érezni azt amit csinálsz.

A te példáddal élve lehet az is a célod, hogy élvezd ki a lehető legtöbb mindent.

ápr. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%
Az élet értelme, hogy megalkossuk a robot-embert, aki már bármeddig eljut az ürben, és felfedezi az univerzumot, nem lesz rákos, nem lesz éhes, nem kell neki oxigén, egyszóval a fejlödés az élet értelme, és a mindenkori emberi tudomány átmentése más bolygóra is. Vagy az, hogy Föld nélkül is tudjunk élni, hiszen a Föld majd egyszer a Napba zuhan.
ápr. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
62%
Az élet értelme 42
ápr. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak a fennmaradás tuléles létezes. A többi értelmet te adod bele magadnak.
ápr. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Minél több sorozatot ledarálni.
ápr. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!