Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden népben hasonló arányban...

Minden népben hasonló arányban vannak szorgalmasabb és lustább emberek vagy ez változó?

Figyelt kérdés
Vannak ilyen sztereotípiák, hogy mondjuk a németek, hollandok szorgalmas emberek, míg mondjuk a déli, mediterrán népek, olaszok, spanyolok, görögök meg lusták. A magyarok közt is van többféle, munkám során is találkoztam nagyon törekvő, serény emberekkel és lustákkal is. Nem tudnám így általánosságban kijelenteni, hogy a magyarok milyenek. A romák körében elismerem, hogy ritkán láttam szorgos embert, de biztos van köztük is.

ápr. 15. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Országonként más a munkamorál és a társadalmi elvárások, berendezkedés. Japánban és Németországban ciki nem munkamániásnak lenni, ezért jóléti államok, de ennek megvan az ára. A délebbi országokban fontosabb az élet élvezete, akár egy kis tengerparti vittyilóban is, mintsem a pénzt hajkurásszák éjjel-nappal. Szerintem nincs gond ezzel sem, más az értékrendjük, nem a materialista javakért élnek.
ápr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A romák nagyon változó, nálunk nemrég jött a céghez egy roma csaj, olyan tempóba melózik, hogy a magyar nők nem bírják vele tartani az iramot.
ápr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első mondja, ez főleg társadalmi berendezkedéstől, és nem személyes preferenciáktól függ.
ápr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szolovjov ***** válasza:
100%
#2 Mondjuk az sem normális dolog. Én van akivel nem is akarom a tempót tartani. Olyankor azt gondolom, hogy ha te meg akarsz szakadni, a te bajod. Én a többség átlagtempóját veszem fel, akkor is ha tudok jobbat. Mert ami aznap 110%-os teljesítmény, az holnap már csak 80% lesz, mert ahhoz emelik az elvárásokat is.
ápr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Nekem az a belső teóriám, hogy egy nép kulturáját, munkához való hozzáállását nagyon meghatározzák a földrajzi, történelmi és egyéb alap adottságai. Ez nyilván az egyénre nem lesz igaz, de tömegesen simán.


Pl a Skandináv országok: hideg van, sötét, kicsi népsűrűség, és halon és vadakon kívül nem terem sok minden. Ilyen helyen az ember magába fordul és munkában elmélyülve keresi az örömet. Ilyen a kulturájuk is.


Ezzel szemben a mediterrán országoknak mi adatott? Meleg, napsütés, egzotikus gyümülcsök, tenger. Ki a f.sz akar itt sokat dolgozni, mikor maga a létezés öröm? Ráérünk még arra! Raádásul nap közben amúgy is megdöglesz, olyan meleg van, inkább dőljünk le egy kicsit, és legyünk fent sokáig.

ápr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!