Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy hívják azt a tulajdonságo...

Hogy hívják azt a tulajdonságot, akiknek óriásiak az igényeik esztétikailag egy tárgy megvásárlásánál? Válogatós és hasonló jellegű szavak nem érdekelnek.

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nyelvtanilag nem helyes a mondat, szebben nem tudtam megfogalmazni.

febr. 4. 16:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Igényes.
febr. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Sznob.
febr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
Nem sznobnak mondanám, szerintem kattos, mert én ilyen vagyok. De nem az a fontos, hogy drága legyen, hanem hogy tetsszen.
febr. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
plutomania
febr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
Pejoratív értelemben a kattant és a sznob is ugyanazt jelenti. A sznob annyiban jobb, hogy lehet nem pejoratívan is használni. Az igényes még jobb, mert azt csak pozitívan lehet érteni. Viszont nem adja át, hogy óriási igényei vannak a személynek.
febr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Nem óriási, specifikus.
febr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Maximalista.
febr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Nekem pl (Poco telefonom van) tök mindegy volt a telefon márkája, a szélét néztem, hogy ne legyen túl kerek, se túl szögletes. Rengeteget végignéztem/fogtam, hogy tökéletes legyen.
febr. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de egyiket se érzem megfelelőnek.


Abszolút azonosulok veled 8-as.

febr. 7. 17:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Pedig amit a #8-as leírt az a nagyon igényes ember, aki a részletekre is nagy hangsúlyt fektet. Nem tudom ennél jobban hogyan lehetne leírni egyetlen szóval... Szerintem te magad sem tudod, hogy mit akarsz hallani.
febr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!