Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakivel szoros kapcsolatb...

Ha valakivel szoros kapcsolatban vagytok, lehet akkor önazonosnak lenni? Mit jelent ez vajon?

Figyelt kérdés

Szerintem én még soha nem voltam önazonos, csakis akkor, ha egyedül voltam. Kapcsolatban (általában szerelemben, de ha lenne egy nagyon szoros másfajta kapcsolatom, üzlettársi, vagy baráti, vagy akár egy szimbiotikus szülő-gyerek) szerintem még soha.

Mit jelent ez az önazonosság-dolog?


ápr. 16. 05:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, hogy mindenféle szerep, póz, manír nélkül önmagadat adod, ki tudod fejezni az érzelmeidet és a szükségleteidet, ha szükséges határt húzol, kipörgeted a bántalmazókat. Magyarul jól bánsz magaddal, szereted magad.

Nyíltan tudsz kommunikálni bárkivel, és nincs olyan érzésed senkivel kapcsolatban, hogy "vajon mit fog gondolni, ha ezt mondom neki".

ápr. 16. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Soha nem volt még olyan kapcsolatom, ahol ne lett volna az a félelmem, legalább időnként, hogy "vajon mit fog gondolni, ha ezt mondom neki".
ápr. 16. 05:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Az nem túl jó.
ápr. 16. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elképzelhető hogy önbizalomhiánnyal küzdesz, vagy nehezen nyílsz meg, de lehet, hogy általában csak túlgondolod a dolgokat, és bolhából csinálsz elefántot. Vagy egyszerűen nem olyan emberekkel veszed körbe magad, akik elfogadnak olyannak, aki vagy, tök mindegy épp milyen blődséget mondasz. Vagy valami tök más. Először meg kéne határozni melyik és mi lehet az oka ennek.
ápr. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4: 1: igen, 2: nem, 3: igen, 4: igen.
ápr. 16. 05:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem a helyeden vagy kérdező, ezt jelenti az ami nálad van. Controll alatt tartod önmagad, bár már érzed, hogy valami nem stimmel az egésszel, mert az adott szerep nem áll neked jól. Egyébként az 1-es mondta jól.
ápr. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz. Az énmunka egész életen át tart.
ápr. 16. 06:29
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az énmunka egész életen át tart." Ez nem igaz.

Neked nem pszichológusra, hanem pszichiáterre van szükséged, mert meg vagy rekedve egy szinten.

ápr. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8: Lehet.
ápr. 16. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!