Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan ismerősöd, aki...

Van olyan ismerősöd, aki teljesen kicserélődött és nem egy jobb irányba változott? Ha van, milyen módon nyilvánult ez meg?

Figyelt kérdés
Például, egy munkahelyen mondják, hogy ki lesz az új főnök/kolléga aki nemsokára érkezik. Te meg mondod, hogy ismerted őt korábban és nagyon jópofa humoros ember, jól is lehet vele együtt dolgozni. Aztán kiderül, hogy mégsem. Lehet hogy egykor olyan volt amilyennek te ismerted, de most egy kötözködős, rosszindulatú valaki. Lehet ilyen durva személyiségváltozás?
ápr. 17. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
általánosban volt ez ,amikor felsős lettem és tanárcsere volt . Az a tanár aki az osztály főnökünk lett ő alsóba is tanított minket, rendkívül aranyos volt ,kedves segítőkész és azt hittem szereti az osztályt. erre amint átléptünk felsőbe már az első héten bunkó ,rossz indulatú lett és folyton beszólt , gyomorgörcsel mentem be órákra. amikor elballagtam egy kő szakadt le a szívemről amit 4 évig hordoztam minden nap..
ápr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Adj hatalmat egy ember kezébe, és pillanatokon belül kiderül kicsoda valójában.
ápr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
2+ A hatalommal élni és visszaélni is lehet. A jellemgyenge ember kivétel nélkül mindig visszaél a hatalmával. Nincs egyetlen kivétel sem.
ápr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
16%

Van, hirtelen 2 ember jut eszembe. Az egyik a hajdani legjobb barátnőm, mindig kedves, szerény, úgymond erkölcsös lány volt. Egyetem alatt egyszer csak összejött egy pasival, amiről kiderült, hogy valójában szeretői státuszban van, mert a fickónak van egy beteg, folyamatosan kórházban lévő felesége. Eleve az, hogy a pasas vele csalja a feleségét, nekem már túlment azon a bizonyos erkölcsi határon de külön aljasnak éreztem, hogy egy beteg nőt csal ilyen módon. Persze kussoltam, a nő végül kijött a kórházból, barátnőmet persze egyből ejtette a pasi és ő nem értette, hogy miért, hiszen megígérte, hogy elválik és majd őt veszi el. Röviddel ezután összejött egy másik pasassal, akiről idővel kiderült, hogy még mindig a volt nőjével találkozgat, barátnőm pedig sunyi módon becsúsztatta a gyereket, hogy a pasi majd akkor őt veszi el. El is vette de közben ugyanúgy félrekefélt, barátnőm pedig akkor szakította meg velem a kapcsolatot, amikor ezt elpanaszolta én pedig közöltem, hogy eleve hülye ötlet volt az egész gyerekkel megfogósdi. Egyrészt sajnálom, hogy ez történt, másrészt így visszagondolva még mindig hihetetlen, hogy az a lány, akit anno ismertem, így kifordult magából konkrétan a farok miatt.

A másik a sógornőm, akit már jóval régebb óta ismertem, minthogy a sógornőmmé vált volna. Anno szintén kedves, humoros, jószívű teremtés volt, majd az évek során egy anyagias, rosszindulatú, felvágós személyiség lett, nem is beszélek vele emiatt már jó ideje. Nála annyira nem lepődtem meg, mert az anyukája szakasztott ugyanilyen, a lány csak hozzá hasonult, ahogy idősebb lett. A fentebb említett lány átváltozása jóval nagyobb sokk volt, kíváncsi lennék, hogy ez csak úgy kialakul vagy eleve ott szunnyadt benne is a hajlam ezekre.

ápr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindannyiunk kozos "ismerose", a viktor. Reszletezni szuksegtelen. Ez is a hatalom kovetkezmenye.
ápr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmnek vallotta magát több mint 10 éven át, majd ő lett a főnököm és rögtön megszűnt a barátság. Nem megváltozott, hanem inkább a hatalommal jött elő az igazi arca, megismertük milyen manipulatív számító dög valójában. Addig csak álcázta magát.

Szerintem az emberek nem változnak meg gyökeresen. Fejlődhetnek, az életük során a környezeti hatásokra változik a személyiségük, de vannak dolgok amik megmaradnak. Te csak azt a képet látod róluk, hogy milyennek akarják magukat láttatni, nem azt, hogy milyenek valójában.

Adj hatalmat egy ember kezébe és megtudod, milyen az igazi arca.

ápr. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!