Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem azt, hogy...

Csak én érzem azt, hogy sokszor jobb állatnak lenni mint embernek?

Figyelt kérdés

Ezt a kis hódot is cukiskodják miközben egy ember rég a rendőrségen ülne és agyonvernék a cellatársak.

[link]


Kérdésem no nem ilyen antilopra gondolok ami versenyt fut az életével, mert bármikor préda lehet, hanem ilyen cuki hódra, vidrára, akár szarvasbogárra.

Előbbiek a természetben vígan éldegélnek építkeznek/vadászgatnak utóbbi pedig szintén éli kis életét és még annyi idegrendszere sincs, hogy érzékelje a fájdalmat.


Az embert meg már gyerekként lelkileg/fizikailag tönkretehetik. Súlyos betegségek (leukémia, bénulás stb.) érhetik utol. Ha nem elég okos (ami ugye genetika), akkor viszont állathoz sem méltó módon kell egy egész életet rabszolgaként egy gyárban futószalag mellett nyomorodnia és lehet lerokkan vagy ha még munkája sincs, akkor állathoz sem méltó módon az utcán pusztul el.


Az állatok legalább szabadon vadászhatnak/gyűjtögethetnek, ami az embernek meg sem adatik, mert egy kertségi telek is már több tízmillió forint és akkor a művelési költségeket (vetőmag, eszközök, trágya, majd adózás az eladott termény után) jobb ha nem is említem.

Miért jobb vajon akkor emberként szenvedni, mint állatként szabadon élni?



ápr. 7. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Az ember egy állat aki kiemelte magát a többi állat közül. Ettől még genetikailag ugyanúgy állat. Viselkedésre is elég gyakran. A leginkább önpusztító faj.
ápr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Metionin ***** válasza:
56%
A vadon élő állatok minden egyes napja küzdelem az életben maradásért, akkor is, ha cukik. Nem olyan buli az. A háziállatoknál meg a gazda számít, sajnos nem alapvető, hogy aki állattartásra adja a fejét, az automatikusan meg is ad mindent az állatnak, ami szükséges. Ha meg bánják őket, akkor nincsenek valós jogaik, teljes egészében az ember akarata szerint kell létezniük.
ápr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az állatok viselkedése, gondolkodása sokkal másabb, mint az emberé. A Nils sorozat idején én is gondoltam ezt, és mai is így gondolom, hogy az állati élet jobb. Szeretem nézni a Vadludak vonulását.
ápr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Oké, akkor most gondolj bele egy hód életébe. Ugye tudod, hogy a hód amúgy igencsak kártékony állat? Kidönti a fákat, ezért vadásszák is. Vagyis ahogy már fentebb írták, az egész élete az életbenmaradásról szól, egy állandóan ismétlődő mindössze pár pontos napi rutin az egész léte egy hódnak: élelemszerzés, faanyag beszerzése a hódvárhoz, aztán párzás/szaporodás, utódok nevelgetése, és kb. ennyi. Vagyis csakis ösztönélet, semmi más. A vadállatok nem olvasnak, nem néznek filmet, nem járnak szórakozni, nem tudnak "kikapcsolódni", nincsenek hobbijaik, se semmi ilyesmijük. Na akkor most gondolkozz: tényleg jó szerinted vadállatként élni?
ápr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Nem próbáltam, csak az egyiket, de télen kifejezetten szeretem, hogy fűthetek, meg van ruhám és csizmám, és nem kell nedves bundában, mezítláb a fagyon cserkésznem.
ápr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Buztos, hogy jobb sok szempontból, de ezerszer veszelyesebb és negezebb
ápr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Ezen mar en is sokat agyaltam es amennyiben van lelekvandorlas, kovetkező eletemben szeretnek valami alacsonyabb letforma lenni, tehat egy egyszerű allatka, amelyiknek az elete is egyszerű es viszonylag rövid. Lennek pl egy kolibri. Növenyevő, tehat nem kell kulonosebben küzdenie az etelert, hideg időjarassal sincs dolga ugyebar, azt nem tudom hogy ra vadaszik-e valaki mas, de ha igen, akkor max meg rövidebb az elet.
ápr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Én egy jól tartott kutya lennék! Napi 14 órát aludnék, a többiben henyélnék, játszanék, zabálnék és megugatnám a k*cs*g embereket!
ápr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Idegeneknek ez a tábla lenne kirakva a kapura: "VIGYÁZZ! A KUTYA HARAP!"
ápr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Határozottan nem jobb állatnak lenni. Még a csúcsragadozók is ritkán halnak termézsteses halált nem hogy a préda. Az elefántbak lenne a legjobb lenni mert arra senki nem vadászik legalábbis a felnőtt egyedekre, de még akkor is ott vannak az orrvadászok.
ápr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!