Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek haragudna a...

Szerintetek haragudna a testvérem ha később adnám neki oda a pénzt, mint amit megígértem időt hogy visszaadom?

Figyelt kérdés

Április elején kölcsönkértem a testvéremtől 26ezer forintot, de ez a hónapom nagyon rosszul alakul és megígértem neki hogy ebben a hónapban a felét, májusban a másik felét visszaadom. De ha a hónapban visszaadom neki a fele részt akkor attól rettegek hogy nem jövök ki fizetésig anyagilag. Sose voltam még ilyen szerencsétlen helyzetben.

A májusi hónapom sokkalta jobb lesz sajnos áprilisban rákényszerültem arra hogy kölcsön kérjek tőle. Eddig mindig visszaadtam neki pontosan ha megszorultam.

De most az egész összeget csak májusban tudnám neki visszautalni fizetéskor.

Nem merem ezt elmondani nekem, mert nagyon szégyellem a kialakult helyzetet egész nap bűntudatom és sírhatnékom van. Ti mit tennétek?

Arra törekszem hogy ne legyek még egyszer ennyire a padlón


ápr. 18. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt tőle kérdezd meg, mi nem ismerjük.
ápr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt 26 ezer forinton nem sírunk és nincs bűntudatunk. Ez nem egy egetrengető dolog, lépj túl rajta.

Viszont az én elvem az, hogy mindig őszintének kell lenni. Igenis ne szégyelld kérdezd meg a tesód, hogy mi lenne ha májusban adnád vissza. Ha neki ez rossz és most kell a fele ahogy egyeztetek akkor visszaadnám, de ha ő jó szívvel tudja még nélkülözni azt megköszönném.

Nem tudom milyen a viszonyotok de a jó szívvelt azért írtam mert a pénz kölcsön hamar veszekedést, balhét generál. Kérdés ér e ennyit. Ha az én tesóm lennél nekem tartozhatnàl fél évig is.

Viszont a mai világban ez nagyon kevés pénz. Nem bántásból, jó tanácsként írom. A jövőben nagyobb anyagi biztonságra törekedj. Valami gebasz van a pénzügyeidben és ezen javítani kellene. Vagy többet keresni.

ápr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Mondd meg neki, hogy májusban visszaadod kamatostul, de akkor tényleg add vissza...
ápr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele őszintén, minél hamarabb, mert ezt meg kell lépni, és minél tovább halogatod, annál tovább gyötröd magad még pluszban. Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy(tok), vélhetően őt sem veti fel a pénz, ha egy ekkora összeggel ennyire sarkosan el kell számolnotok. Egy élhetőbb országban ennyit simán kellene tudnia adni a testvéremnek akár örökbe is, puszira. Beszélj vele, úgyis le kell tudni.
ápr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kommunikáció, kommunikáció, kommunikáció. Minél hamarabb beszélj vele. Neked is sokkal jobb, mert nem cipeled tovább a válladon ezt a terhet, és neki is jobb, mert legalább hamarabb megtudja hogy mire számíthat, és ő is így tud tervezni.

Biztos vagyok benne, hogyha őszintén elmondod neki a helyzetet, lazán fogja venni, és nem lesz semmi probléma. Bagatell dolgon őrlöd magad felfelé, ezt nem szabad, az ilyen terhet minél hamarabb le kell dobni magadról.

ápr. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!