Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan realizáltad, hogy jól...

Hogyan realizáltad, hogy jól nézel ki?

Figyelt kérdés

Számodra hogyan zajlott ez a folyamat?

Hogyan, minek/kinek a hatására jöttél rá, hogy megnyerő külsővel rendelkezel?

Hogyan tudtad elfogadni magad?

Kellett hozzá másik ember, vagy kellett hozzá több másik ember, vagy magadból építkeztél egyedül?

Mik voltak azok a mérföldkövek, amikkel átbillentetted magad arra az oldalra, hogy jól nézel ki?

Mi volt az a szituáció, amiben már azt gondoltad, hogy igenis van hatásod a környezeted panorámájára?


Mindenféle sztori érdekel.

Érdekel az is, amikor valaki már abba szocializálódott, hogy kiskorától kezdve mindenhol mindenki azt mondta, hogy milyen szép, milyen helyes. Valamint ennek a hátulütői.

És érdekelnek azok a sztorik, amikben valaki mindig átlagos volt, vagy az alatt. A környezete is így reagált rá, de mégis az idő haladtával egy nagyot glowup-olt.


A kérdés nem onnan ered, hogy magamat akarom doppingolni.

Én abban a szakaszban vagyok, hogy már jóideje rájöttem, hogy igenis jól nézek ki, és ezt kiültettem a kisugárzásomra anélkül, hogy egy egoista paraszt lennék.

Az embereknek meg kell tanulni büszkének lenni.

Te hogyan tanultad meg?


Érdekelnek más emberek történetei!



ápr. 19. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Amikor fiatal voltam és jól néztem ki sem érdekelt a külsőm. Volt olyan, hogy tudatosan rontottam le azt amit rejteni akartam. A környezetem nem értette, de én tudtam mit miért teszek.
ápr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
1+ Aztán idővel kiderül, hogy jól tettem amit tettem. Az idő itt is engem igazolt.
ápr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

1-2


És mi a phaszé kell rébuszokban írni? Ezzel így nem mondasz semmit.

ápr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Amikor elkezdtem tudatosan fejleszteni magam, hogy egészségesebb énképem legyen, én azt magam miatt kezdtem el és folytatom azóta is.

Abból a szempontból, hogy mások mit gondolnak rólam, engem sem érdekel a külsőm.

De a magam szempontjából érdekel.


Volt, amikor a fal mellé húzódtam, és aggódtam azon, hogy az emberek rajtam nevetnek. Aztán elértem oda, hogy átvágok mindenen és mosolygok bárkire. Ehhez persze nem elengedhetetlen, hogy az ember aktívan foglalkozzon a külsejével, de szamámomra kellett.

ápr. 19. 12:05
 5/7 anonim ***** válasza:
30%
Akárkivek randizom pl netrol mindenki akar 2.randit, én meg nem.
ápr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Számodra hogyan zajlott ez a folyamat?

Nekem ez egy nagyon rögös út volt. Amikor apám elhagyott minket gyerekkoromban, onnantól kezdődött, hogy ettem és ettem. A családom mindig is "etetős" volt, be is illeszkedtem közéjük, elhíztam. Tovább rontotta a helyzetet, hogy a mostohaapám egy s.fej volt, aki vert, molesztált. Továbbra is az étel volt, ami megnyugtatott, minden érzelmet evéssel reagáltam le. Fiatal felnőtt koromra kórosan elhízott lettem. Nem volt egy igazi támaszom, csak felszínes kapcsolataim. Nem beszélve a nagy önbizalomhiánnyról, amivel emiatt küzdöttem. Volt, amikor nekiálltam fogyókúrákat csináltam, jojó-effektusba kerültem és mégtöbb kiló jött vissza. Az arcom viszont mindig is szép volt, mindig kedves, szelíd, alkalmazkodó voltam, a sok sérüléstől eltekintve sokat nevetek, és szeretek élni. Emiatt néhány férfinak szimpatikus is voltam.


Hogyan, minek/kinek a hatására jöttél rá, hogy megnyerő külsővel rendelkezel?

Megismertem a férjemet, akivel kölcsönös a szeretet, tisztelet, bizalom. Sosem bántott, sosem ítélkezett, mindig mellettem állt mindenben.



Hogyan tudtad elfogadni magad?

Mivel a hatalmas súlyomat sosem tudtam volna elfogadni, segítséget kértem. Elkezdtem nagyon sokat foglalkozni a pszichológiával, feldolgozni a múltat, megérteni a falászavaraim okát. Megbocsátottam magamnak. Megtanultam helyesen kezelni az érzelmeimet, a stresszt. A kilók csak mentek szépen lefelé és mindig egyre jobban éreztem magamat. Energikus lettem.

Kellett hozzá másik ember, vagy kellett hozzá több másik ember, vagy magadból építkeztél egyedül?

Kellett másik ember, de nemcsak egy. Orvos, pszichológus, barátok és olyan emberek kiiktatása az életemből, akik csak rombolnak, ahol megjelennek. Sokszor nem tudom őket kiküszöbölni, hát megtanultam kezelni őket.

Mik voltak azok a mérföldkövek, amikkel átbillentetted magad arra az oldalra, hogy jól nézel ki?

Ahogyan változott a súlyom és a gondolkodásom magamról, egészen más ember lettem. Ezeknek nem voltak mérföldkövei, a változás folyamatos volt.


Mi volt az a szituáció, amiben már azt gondoltad, hogy igenis van hatásod a környezeted panorámájára?

A megszerzett önbizalommal és az olvasottsággal jöttek a képességek, hogy lassan megtanultam asszertívan kommunikálni, jött az érzés, hogy nekem is lehet igazam, nekem is jogom van az érzéseimhez, ahogy a másiknak. Ma már azok az emberek, akik bántottak, már nem találnak rajtam fogást, de nem is keresnek. Tudják, hogy felesleges.


Még annyit hozzáfűznék, hogy ennek ellenére nem tartom többre a külső szépséget. Szerintem inkább az egészség és a lelki szépség az, ami pozitívan ütközik ki a testünkön. Nem a külsőmre vagyok büszke, hanem konkrétan arra, hogy megtanultam lebontani a falakat, amit magam köré építettem. Sokan mondják, hogy szép vagyok, de szerintem azért, mert boldog vagyok és ez meglátszik rajtam.

ápr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Metionin ***** válasza:
50%
Én alapból egész jó genetikával rendelkezem de fiatalabb koromban nem voltam szép. Sovány voltam, a hajszínem borzalmas, egy rossz helyre nőtt fogtól mosolyogni se mertem, a bőröm tiszta pattanás volt. Elfogadtam mert úgy voltam vele, hogy majd ha felnövök és lesz pénzem akkor változtatok azon, amit lehet. érettségi után elköltöztem, elkezdtem dolgozni tanulás mellett, eltartottam magam és szépen sorban rendbe hoztam mindent, ami a külsőmön zavart. Befestettem a hajam, elmentem szájsebészetre, kivizsgáltattam a bőrömet, amiről kiderült, hogy ételallergia okozza, szóval 22-23 éves koromra tök normálisan néztem ki, tetszettem magamnak. A soványság zavart és sajnos baleset miatt rosszabb is lett de azt is megoldottam később amikor visszamehettem sportolni. Maga a realizálás időnként jött egy-egy pillanatban, hogy pl amikor ruhát vettem, nem azt néztem hogy mindegy mert úgyis ronda vagyok, hanem válogattam, hogy mi áll jól. Ha megláttam magam egy képen vagy egy tükröződő felületen, elégedett voltam. És idővel mások is elkezdtek bókolni, amit előtte sosem tapasztaltam.
ápr. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!