Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz erről a kép...

Mit gondolsz erről a kép sugallta nosztalgiáról? "Az élet kemény volt... de az emberek boldogabbak voltak, mint most"

Figyelt kérdés

[link]


Én falun nőttem fel és városban élve szenvedek az élet nehézségeivel (krónikus betegség mellett stresszes munkahely meg karrier bizonytalanság).

A gyerekkorom se volt szép annyira mégis könnyebbnek éreztem akkor mindent pedig jelenleg is mamahotelben élek semmi rezsit nem fizetve szóval nem az anyagiakon múlik a nosztalgia.

Valahogy 15-20 évvel ezelőtt is nyugodtabb volt minden és lassabb manapság meg a munkahelyen nincs 20 másodperc hogy ne hallanék pofázást a környezetemből. Arra is gondoltam, hogy ADHD-s esetleg Aspergeres vagyok mert tény, hogy akár míg egyetemista is voltam több időm volt elemezni a dolgokat ezáltal könnyebben megtanulni munkahelyen meg beesik egy probléma és egyből meg kell oldani ami nem megy és lehet ki fognak rúgni.


Diplomám van (minek) és fél millió a fizetésem (minek), de ha holnap valaki felajánlaná, hogy nettó 200-ért dolgozzak kertben vagy erdőben akkor zokszó nélkül elfogadnám.



ápr. 19. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Hát a nagyimékat elnézve ők valahogy együtt élték le az életüket és 3 gyereket neveltek fel. (Igaz hogy fakanállal verve..., de a család még halálukig is fenmmaradt nyáron ott nyaraltunk náluk, minden karácsony egyutt az osszes családdal (a 3 gyerek és azok hazastársai gyerekei a nagyiékkal)

Es egyutt is láttam az apai es anyai nagyszülőket is egyszerre.


Aztán mindhárom gyerekük elvált f.s amugy.m. az unokák élete is vmi "zülledmény" csak, valojában kapcsolatra senki nem alkalmas csak a nagyszülők voltak es maradtak együtt de 17-18 éves koruktól kezdve halálig.

ápr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Igen, régebben nyugodtabb volt az élet.

A mezőn dolgozó parasztok kevesebbet dolgoztak mint a mai ember, azok dolgoztak nyáron, ősszel es télen végig pihentek.

Plusz, ledolgoztak a mezőn a maguk tempójában a munkát, de nem volt szoros időhatár, nem állt a főnök a stopperórával a hátuk mögött, munka közben jókat nevettek, ittak ettek, lepihentek.

Semmi stressz nem volt. Emberi, élhető élet volt.

A mai ember rengeteget stresszel. Akkor is, ha nincs munkaja, akkor is ha van.

ápr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

És mindkét ágon.

Tehat a szuleim es a saját generáciom már "káposzta" csak.

ápr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Az a bajom a képpel, azaz a szöveggel, hogy azt próbálja sugallni, hogy az élet akkoriban keményebb volt, mint most, pedig nem. Nyilván most a keményebb, pontosan azért rosszabb az emberek mentális állapota.

Ha ülsz egy monitor előtt és van központi fűtés, melegvíz, készétel, de a főnök meg a kollégák nonstop bszogatnak, az sokkal keményebb, mint kimenni fát hasgatni meg krumplit ásni.

ápr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Totál igaza van.
ápr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:
48%
Hogy bullshit, egyáltalán nem voltak boldogabbak. Csal elfogadták a szart, mert muszáj volt.
ápr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!