Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Régen tényleg jobb volt az...

Régen tényleg jobb volt az élet minden szempontból? Vagy csak minden megszépül?

Figyelt kérdés
A 80-as éveket szinte mindenki elképesztően jó éveknek írja le.

2021. júl. 4. 22:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Még 10 évvel ezelőtt is közvetlenebbek voltak az emberek, manapság viszont már nagyon az anyagi helyzet számít mind a barátok, mind pedig a párkeresésnél is. Azt tapasztaltam régebben egy pár éve, hogy ennyire azért nem számított még az anyagi helyzet, mint manapság, ma már kb senki se akar egy csóróval szóba állni.
2021. júl. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Technológia fejlődésének sok negatívuma van. Azért rossz pár dolog ma.

Az a baj tényleg vannak olyan emberek akik úgy gondolják a technológia fejlődésével elérünk mindent és boldogak leszünk. Persze...

2021. júl. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
32%
Az szokott mesélni a 80-as évekről, aki akkor már legalább kamasz gyerek volt, vagy fiatal felnőtt. Ez a korosztály most már 50 feletti, jönnek a ráncok, a derékfájás meg a hasonlók. Naná, hogy szebbnek látják a fiatal éveiket visszatekintve.
2021. júl. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%
Hiába tagadják sokan itt az oldalon, az tény akkor is, hogy az utóbbi években az emberek a korábbinál sokkal anyagiasabbak lettek, és nagyon érzéketlenné váltak a szegény sorsú emberek irányába. Régen azért ennyire nem volt ez jellemző, mint mostanság.
2021. júl. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Olyan szempontból jó volt hogy ott voltak az emberek egymásnak, kevésbé volt romlott az élet.

Akkor még építhettél jövőt, egzisztenciát, vállalhattál gyereket mert lehetett mire, apró hiányosságok voltak visszaemlékezésekből amiket mondtak nekem.

Ma már hiába dolgozik az ember apró dolgokat megengedhet magának, de az igazi áttörést építkezést, családalapítást sok normálisabb előrelátó fiatal elengedi inkább.(ahogyan én is 28 évesen) Bár gyűjtögetek, és majd lesz valahogy.


Lehet hogy csak azért vagyok ennyire pesszimista mert ebből a koszfészekből indulok ki itt Európa közepén.

2021. júl. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%
Sokkal jobb volt
2021. júl. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
Igen, jobb volt.
2021. júl. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Én huszonéves vagyok, 2000es évek végén, 2010es évek elején voltam általános iskolás. Annyi tapasztalatom van, hogy okostelefonok nélkül sokkal szebb volt minden. Nagyobb volt a közvetlenség, jobb volt az élet. Az életet éltük, nem egy virtuális valóságban kóvályogtunk.
2021. júl. 4. 22:36
 9/19 anonim ***** válasza:
60%
Én is nosztalgikusan gondolok a 80-as évekre, mert az volt a gyerekkorom, de felnőttnek lenni most jobb.
2021. júl. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%
Például egy pár évvel ezelőtt még természetesebbnek számított, ha valaki bkv-val jár és nem autóval, nem is volt autója, az sem volt baj az emberek többségének. Manapság már viszont titkolnia kell az embernek, ha nincs jogsija, autója sem. Kb. csövesnek tartják az emberek a tömegközlekedőket. Na régebben azért ennyire nem volt ez jellemző.
2021. júl. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!