Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért feltétlen elvárás a...

Miért feltétlen elvárás a nőknél, hogy a férfi tudjon nagyon-nagyon szépen és helyesen írni?

Figyelt kérdés
Egyik haverom nagyon jó arc, jó ember. Helyesen és szépen írni nem tud, soha nem szeretett olvasni, írni leginkább csak a nevét szokta, amikor alá kell írni valamit pl. gyógyszertárban vagy a futárnak. Nem érdekli különösebben. De nem hülye ember amúgy, viszont az írás tényleg nem megy neki. Próbálkozik neten a csajoknál szexpartnert találni, ők meg rendre offolják. Az egyik közös női barátunk italozás során a képébe vágta, hogy ne csodálkozzon, ő sem állna szóba vele, ha olyan okádékul ír, ahogy általában messengeren szokott.
ápr. 25. 14:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az írásképed rólad mutat egy bizonyítványt.

Szerintem alap, hogy minden ember a saját anyanyelvén tudjon helyesen írni és beszélni.

ápr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ez alap, fiúként írom.. Írásban meg úgy jöhet le másoknak, hogy buta, hülye, mert azért írni egy általános iskolás is tud.

Szerintem ez a hanyagság, igénytelenség jele is, hogy lusta, leszarja megtanulni. Nem hiszem, hogy nehéz lenne, de ha neki nehéz, és tényleg nem megy, akkor pont ezaz, amit el akarnak kerülni a nők. Ha az írás nem megy, ami elég egyszerű, mi nem mehet még neki a való életben, ahol komolyabb feladatok is vannak?


Az én párom pl. nagyon szépen ki tudja fejezni magát írásban, jól átjön a személyisége, szinte már művészi módon. Én ebben is tudok gyönyörködni, és jobban megértem az ő érzéseit, gondolatait. Ami nekem, mint olvasni és írni szerető személynek nagyon felemelő.

ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Alapvető igényesség, mint a fogmosás és rendezett környezet.
ápr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem nagyon zavar a rossz helyesírás. Nem az esetleges elgépelésekre, vagy vesszőhibára gondolok, mert bárkivel előfordulhat. Hanem arra, mikor alapvető szavakat nem tud helyesen leírni.

Volt egy fiú, évekkel ezelőtt az utcán szólított le. Utána elkezdtünk messengeren beszélgetni. Annyira durván nem tudott írni, hogy sokszor tényleg nem értettem mit akar.

Volt olyan kollegám, aki az akkumulátort "akumlátornak", a rendszert, "rencernek" írta. Egy e-mailben elég rosszul mutatnak ezek a szavak.


Ja és nem 6 diplomás emberekkel ismerkedek mielőtt valaki belekötne. Ahogy itt írták előttem. Igénytelenség...

N

ápr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Most kíváncsi lettem, mégis mennyire rossz a helyesírása a barátodnak, hogy csak emiatt offolják??


Amúgy a stílus maga az ember, amibe az írás is beletartozik. Ha valaki csak úgy képes kommunikálni mint egy 15. századi paraszt, akkor az rossz benyomást kelt másokban. Tudom hogy sokak szerint a nőknek mindent is el kéne néznie, de legyen már egy határ (pláne online ismerkedéskor, mikor tényleg csak az írásod alapján kelthetsz szimpátiát a másikban).


Arról meg nem is beszélve, hogy ha valaki nagyon rosszul ír, az már-már tiszteletlenség. Még annyira sem tiszteled meg a beszélgetőpartneredet, hogy minimális energiát fektess az írásodba...

ápr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Igényesség.

Értelmi szint.

Iskolázottság fokmérői.

ápr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy randiappon, ahol nincsen nagyon lehetőség más személyes kisugárzást mutatnod magadból, mint az, hogy olyanokat ÍRSZ, ami bejön a lányoknak, egy hatalmas hátrány, hogyha nem tudsz normálisan ÍRNI.


Gyakorlatilag nulla esélye van így. Haverod jobban tenné, hogyha személyesen ismerkedne, ha a helyesírása annyira pocsék, hogy 1-2 mondatból lejön.

ápr. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Párom diszlexiás szóval nem ír mindent helyesen. De annyi igényesség van benne hogy pl. megkér hogy pillantsak rá nyilvános posztokra/írásokra mielőtt kirakja bárhova. :D

Akit nem érdekel abszolút, azt igénytelennek tartom. Amúgy nem vagyok nyelvtannáchi, nem vagyok híve annak hogy alkalmi 1-2 hibákon háborogjunk, de van az a szint ami már nagyon gáz.

ápr. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Aki nem tud helyesen írni, az egyszerűen igénytelen. Igen, akkor is, ha ezt valamilyen zavar okozza (bár érdekes, manapság mindenki erre fogja), mert kiváló ellenőrző programok vannak már. Lehet, hogy kisebb hibáik vannak, de senki sem fogja nekem bemagyarázni, hogy az “oan”, “ien”, “szabáj”, “rencer” és hasonlók ezeken nem akadnak fent, mert de. Én is használom olykor, szóval pontosan tudom a korlátait.
ápr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég szégyen,buta haverod lehet. Általános 4.-ben már tudnak helyesen írni. Szexpartnert keres. Nagyon jól teszik hogy lekoptatják.

32F

ápr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!