Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha évek óta a feleség dolgozik...

Ha évek óta a feleség dolgozik folyamatosan, a férj pedig általában munkanélküli akkor a feleség részéről mi a helyes hozzáállás?

Figyelt kérdés

Bátyám a feleségével 15 éve van együtt, felesége válással fenyegetőzik, mondván, hogy ő nem fog a gyerekek mellett egy felnőtt férfit is eltartani.

Az igaz, hogy a bátyám minimálbérért nem akar elhelyezkedni, mert felesége diplomásként elég jól keres, inkább segít a háztartásban, gyerekeket intézi.

Sajnos nem nagyon van feléjük munkalehetőség a bátyám részére.


2016. jan. 9. 12:22
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
95%

Évek alatt azért biztosan lehetne találni legalább alkalmi munkákat, hogy besegítsen anyagilag ő is.

Főleg, ha vannak gyerekek is. Fura férfi lehet, hogy semmi késztetés nincs benne, hogy tegyen valamit.

2016. jan. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
90%
Ja és a válaszom a kérdésre, én is válnék ilyen férfitól.
2016. jan. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Alkalmi munkái szoktak lenni, tavaly bejelentett munkaviszonya is volt 7 hónap, de sokat volt táppénzen.
2016. jan. 9. 12:30
 4/40 anonim ***** válasza:
91%
Miért jobb a semmi, mint a minimálbér?
2016. jan. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
93%

Én se tartanék el egy férfit, akkor sem, ha a teljes háztartást vezeti cserébe! Persze átmenetileg OK, amíg nem talál munkát, nem is várnám el, hogy mindent azonnal elvállaljon.

De vagy lássam, hogy keres, önéletrajzokat küld be, vagy kezdjen tanulni valamit, amivel el tud helyezkedni.

De ha úgy állna hozzá, hogy ő ennyiért nem megy dolgozni, mikor én el tudom tartani, én is válnék.

2016. jan. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
94%

Nem tartanék el egy felnőtt férfit én sem. Pár hónapig még igen, de nem évekig.

"segít" a háztartásban? Kötelessége lenne, nem "segítség", még akkor is, ha dolgozna.

2016. jan. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
94%
Én 6 évig tartottam el a ferjem, aztan válás lett a vége... Ha egyéb válási okok nem jöttek volna közbe, lehet hogy azota is tartanám... Akkor ugy voltam vele, hogy joban-rosszban, valoban nem tehet rola, ha nem veszik fel dolgozni. De a válás ota sem "tudott" elhelyezkedni a fővarosban sem, igy már látom, hogy 6 évig én voltam túl naiv...
2016. jan. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
92%

Nekem a leírásodból úgy tűnik, hogy a férfi nem is akar nagyon dolgozni, illetve annak ellenére, hogy nincs sok lehetőség, mégis nagyon válogat. Nekem ez lenne a válóok.

Az rendben van, hogy valaki elveszti a munkáját és átmenetileg csak az egyik fél dolgozik.

De nekem úgy tűnik, hogy a férfinél ez szokássá vált, nem is akar ezen igazán változtatni.

Ez a gyerekeknek sem túl jó példa.

2016. jan. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
73%

Inkább nem akar dolgozni, mert így kényelmesebb neki. Ha 7 hónapot sem hajlandó becsülettel ledolgozni...

Jogos a válás.

2016. jan. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Azt találta ki a feleség, hogy most derült ki, hogy ő tumoros beteg és mivel nem fog tudni annyit dolgozni és eltartani még egy főt, ezért küldi el a bátyámat.

Szerintem hazudik!

2016. jan. 9. 12:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!