Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyire súlyos...

Miért van ennyire súlyos mentális baj a fiataloknál?

Figyelt kérdés

MEGRÁZÓ

Bőnyi késelés: halállistája volt a hatodikos lánynak, padjában rejtette el a kést, majd az első kicsengetés után szúrt

Bőnyi késelés: halállistája volt a hatodikos lánynak.


Pl ilyenek.



ápr. 29. 20:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%

Ez egy fiatal a sok százezerből.


Oka meg ezernyi lehet veleszületett problémától kezdve a rossz szocializációig, ezek keveréke is.

ápr. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
52%
Régen is volt, csak nem tudtál róla mert nem volt internet meg az információáramlás sokkal lassabb és gyérebb volt.
ápr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
59%
Szülő nem képes nevelni a gyerekét; a net korlátlansága; a tanárok, stb. jogainak a csorbítása; nincs sehol egy normális szülői minta.
ápr. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
56%
Miért van ennyire súlyos mentális baj a fiataloknál, hogy egy kérdést nem tudnak normálisan megfogalmazni?
ápr. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
30%

"nincs sehol egy normális szülői minta"

. A magad nevében beszélj.

ápr. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
79%

Őszintén? Engem egyáltalán nem lepett meg.

Amikor minden osztályban (és már oviban is), van minimum egy tag, akit kötelező kiközösíteni, érzelmileg és-vagy fizikailag bántani, sokszor pedadógus közreműködésével.

Voltam ilyen helyzetben ducin, szemüvegesként és pattanásosként. Otthon még le lettem cseszve, amikor szóltam, hogy bántanak. Amikor visszaütöttem, akkor én kaptam igazgatóit. Minden egyes este sírva aludtam el. Otthon is minden nap ordítoztak velem és ütöttek-vágtak.

Nem én voltam az egyetlen. Volt, akit naponta vertek a suli mögött. Egyes tanárok minden nap lehülyézték, lesemmirekellőzték. Ő az állatokat kezdte bántani. Anyukája egyedül nevelte, de sose látta senki se fogadóórán, se szülőin. Kék-zöld volt a gyerek folyamatosan. Hát csodálkozunk???

A gyerekek megérzik, ki a gyenge. Azt is meg lehet mondani az eseteg többségében, kivel hogyan bánnak otthon. Ezeket a gyerek beviszi otthonról a közösségbe, ami akár végzetes is lehet.

ápr. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok: ma a gyerekorvosi rendelőbe egy nő egyfolytában pofozta a fiát. Mondjuk mondta a gyerek, hogy unatkozik, durr egy pofon. Nem túlzok sajnos. Engem megevett az ideg, de fogalmam sincs ilyen helyzetben mit érdemes tenni, mások nem voltak rajtunk kívül.

Valamelyik nap a vonaton a nő telefonozott, a gyerek beszélt neki, olvasgatta a megállókat, de egyfolytában csak azt mondta a nő neki, hogy "kussoljál már, fogd be a pofádat, nem érted ba*d meg, hogy kussoljál??"

Nos ezek a gyerekek közösségben vagy bántalmazottá vagy bántalmazóva válnak és sajnos csak ez a kettő opció van az esetükben.

ápr. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

#7

Én is látom sajnos ilyeneket. Pl. metrón anyuka a fiának “azt bánom, hogy megszültelek, el vagyok átkozva veled stb” ilyenektől várjuk, hogy épeszű felnőttekké váljanak? Nem tudom szavakba önteni, mit tennék az ilyen szülőkkel, mert akkor lehet pokolra kerülök…

ápr. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
60%
Én azon csodálkozom, hogy gyerekként nem intéztem el pár embert. Nyilván azért nem tettem, mert gyenge voltam fizikailag és lelkileg is, mellette láttam azt ami most is megy, hogy ők lennének az áldozatok a történetben én pedig a bolond, fura gyerek akit amúgy sem kedvel senki.
ápr. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
61%
#9 ugyan ez. Amikor megagyaltam egy srácot, mert évekig csúfolt és fenyegetett, akkor én voltam a szemét, Pistike az áldott jókisfiú. Pedig látták és tudták a tanárok is, hogy Pistike mást is bántalmazott.
ápr. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!