Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyire súlyos...

Miért van ennyire súlyos mentális baj a fiataloknál?

Figyelt kérdés

MEGRÁZÓ

Bőnyi késelés: halállistája volt a hatodikos lánynak, padjában rejtette el a kést, majd az első kicsengetés után szúrt

Bőnyi késelés: halállistája volt a hatodikos lánynak.


Pl ilyenek.



ápr. 29. 20:36
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy vagytok vele de engem ez az eset nagyon emlékeztet a szaszeboi gyilkosságra. Japánban történt még 2004-ben ugyanúgy egy iskolában, szintén 12 évesek között volt egy nézeteltérés aminek a vége egy gyilkosság lett (az áldozat nem élte túl).
máj. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

De általános iskolás volt.

Otthon az anyuka nem nézi át indulás előtt a gyerek táskáját?

Már csak a tankönyvek miatt sem?

Aztán az iskolai portások sem?

Kom egy felnőtt se néz bele a gyerek táskájába?

máj. 1. 12:10
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező itt véleményem szerint egy kiadós beszélgetés lenne a megoldás a gyerekekkel és nem az, hogy bele nézünk a táskájába. Ugyanis olvastam olyan híreket, hogy az elkövető kislányt piszkálták. Jelzem, ez egy nagyon szörnyű cselekedett volt amiért én szerintem inkább a rendszer a ludas. Ha egy kicsit több érdemi hangsúlyt fektetnének a gyerekek egészséges fejlődésére, akkor ez nem történne meg. Konfliktus kezelést kéne oktatni az iskolákban nem pedig hittant meg honvédelmet. Hol élünk már. 🤣
máj. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"egyetlen szélsőséges esetből biztosan nem lehet ezt levonni"


Azt tegyük hozzá, az sajnos nem szélsőséges és elég mindennapos eset, hogy romák bántalmaznak, zaklatnak más fiatalokat, sokszor olyanokat akik pont, hogy normális családból származnak, ezért sem tudják ezeket a helyzeteket kezelni.


Nálunk néha jött cigány az iskolába, általában pár hóna és dobták is ki. Volt olyan, hogy 16 éves "gyerek" került közénk 13 évesek közé.


És nálunk a tanárok is olyanok voltak, hogy vagy elfordítja a fejét, vagy azt mondja, hogy "védd meg magad". Hát abból lesznek az ilyen esetek.

máj. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Amúgy miért kellene egy 12 éves gyereknek MINDEN NAP átnézni az iskolatáskáját, mintha valami börtönben élne?
máj. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
23. Válaszoló vagyok. Friss információk szerint az áldozat nem szekálta az elkövető lányt. Irigységből lett kiszemelve mert neki jobb családi környezete van mint az elkövetőnek. De a kislányt valóban zaklatták csak más.
máj. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

25-ös.

Pl pont az ilyen esetek miatt nézném át a táskájukat.

máj. 3. 19:06
 28/28 anonim ***** válasza:
#27 Pont az ilyen esetek miatt nem a táskáját kellene átnézni, hanem megfelelő kommunikáció kellene legyen szülő és gyerek között.
máj. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!