Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyire súlyos...

Miért van ennyire súlyos mentális baj a fiataloknál?

Figyelt kérdés

MEGRÁZÓ

Bőnyi késelés: halállistája volt a hatodikos lánynak, padjában rejtette el a kést, majd az első kicsengetés után szúrt

Bőnyi késelés: halállistája volt a hatodikos lánynak.


Pl ilyenek.



ápr. 29. 20:36
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a rossz szülői mintát látom minden nap. Vonaton sírt újszülött, nyilván vele még nem nagyon lehet mit kezdeni, de az "apuka" is úgy szólt az asszonyához, hogy "csináljál már valamit, kussoltasd már el".
ápr. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
85%

Kicsit OFF: Kedvencem amikor a gyereknek több esze és empátiája van mint a szülőnek.


Legutóbb sorban állás, erre jön az apuka aki elkezdi előzni a sort. A gyereke szólt, hogy itt a sor vége, az apa meg rendesen lecseszte, hogy hát ő nem fogja azt kivárni, mennyien vannak...


Parkolásnál hasonló. Látom, hogy apuka megáll párhuzamosan, de pont úgy, hogy előtte van bőven hely, mögé meg már nem fér be emiatt egy autó. Gyereke szólt neki, hogy van még csomó hely, így nem férnek be mögé. Apuka azt mondja: nem baj.

ápr. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
73%

Generációs traumák, rossz/nem megfelelő szülői nevelés, vagy annak (teljes) hiánya.

Hihetetlenül gyakori az, amit többen írtak előttem, hogy üvölt a szülő a gyerekével mások előtt (akkor, vajon mi mehet otthon, a 4 fal között, amit senki nem hall és lát?), és olyan trágárságokat vág hozzá, nagy valószínűséggel már észrevétlenül, ami elől az én időmben védték a gyerekeket. Mondván, ne a gyerek füle hallatára káromkodjanak a felnőttek.

Ha valaki akárcsak kicsit is el mer térni az áltagtól, a megszokottól, a többi (legyen az gyerek, vagy felnőtt) rögtön piszkálni kezdi, amiből az következik, hogy vagy őt bántják onnantól, vagy ő maga lesz az, aki a másikat piszkálja később.

Illetve, eleve nagyon sok sérült felnőtt van a társadalomban, akik úgy vállalnak gyereket, hogy előtte ezeket nem tették rendbe magukban. Így pedig nem lehet egészséges, kiegyensúlyozott gyereket felnevelni.

ápr. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
45%

#13 Sajnos az átlagtól eltérés dologhoz hozzá kell tennem, hogy a kormányunk gyűlöletkeltő politikája sem éppen jó irányba tereli a dolgokat az álkeresztény, álcsaládias propagandával.


Hiszen pont azt kommunikálja amit a régi kommunista rendszer, hogy a család az első, neked ott kuss a neved, minden ami kicsit is eltér az gonosz elembétékú vóke propaganda amit gyűlölni kell.


Legutóbb egy podcastet hallgattam, ahol pont arról volt szó, hogy a megszólaló hölgy New Yorkban melegekkel bulizott meleg bárban és nem volt semmi "gonosz" benne, elfogadott dolog.


Én meg még abban a korban nőttem fel, ahol már azért csomó megalázást kaptam, hogy "pápaszemes" vagyok, mintha az bűn lenne.

ápr. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha elolvasod a kapcsolódó híreket, egyből kiderül, kik terrorizáltak kit, és hogy szokás szerint se a tanárok, se a rendőrség, se a szülők, senki nem tett semmit, mert attól rettegtek, hogy rasszistának lesznek kikiáltva. Nos, íme az eredmény.
ápr. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
72%
Az áldozat Mirella, aki korábban csúfolta a késelőt. Persze anyukája szerint Mirike a légynek sem ártana, aki mást mond az rasszista.
ápr. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
A sorozatgyilkosok 98 százalékának is olyan szr szüli voltak pl.
ápr. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen bántalmazó világban élünk ez nem csoda.


Vannak ettől rosszabbak is, pl iskolai lövöldözők.


Pontosan azért vannak ezek, mert nem lehet az iskolában érzékenyíteni, ez ellen lázadnak az ostoba szülők, hogy a gyerekük tanuljon toleranciát empátiát, aztán jajveszékelnek, amikor tragédiák történnek.


Az egy dolog, hogy a gyerekek kegyetlenek egymással, de vajon miért, mert otthon is ezt a bántalmazó magatartást látják.

Sok rossz szülő van, van, aki meg még adja a lovat a gyereke alá, sőt arra büszke, ha a gyereke a legnagyobb tahó az iskolában, mert ettől lesz menő, életképes.


Sajnos mindenféle torz ember nevelhet gyereket.

ápr. 30. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
65%
6-oshoz hasonlóan ez velem is zajlott már 25 évvel ezelőtt. Az volt a mázlim, hogy a középiskolások felkaroltak és onnantól megváltoztam. Ahogyan jobban lettem általuk és egy animés társaságtól is lelkileg, úgy külsőre is megváltoztam. A kisiskolás ismerősök nagy része fel sem ismer. Csak szemüveg maradt, de azóta én magamnak korszerű szemüvegeket veszek.
ápr. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
56%
ugy általában lehet hogy rossz állapotban vannak, de egyetlen szélsőséges esetből biztosan nem lehet ezt levonni.
máj. 1. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!