Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az öregek miért flexelnek...

Az öregek miért flexelnek azzal, hogy ők dolgoztak egész éltükben és mekkora kib.szott nagy hősök?

Figyelt kérdés

Most is pont ugyanezt csinálja mindenki és dolgozik egész éltében az átlag, akkor mit büszkélkednek ezzel?

Meg azt vettem észre minél nagyobb senki egy öregember, akit se a családja nem visel el, meg a környék büdös bunkó vénembere, az aztán főleg ezzel dicsekszik, mintha ő dolgozott volna egész életében egyedül.



máj. 11. 15:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
29%

Any@d.

Szokjál már le erről a flexelős szóról?

Fú de irritáló.

máj. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Az a kedvencem amikor odajon egy buszon egy aszalt szilva es nekiall random osztani az eszt nekem, hogy milyen sokat dolgozott o, meg a mai fiatalok b..sznak dolgozni es mondom neki, hallja, en eppen egy 12 oras muszakbol megyek haza es ezt heti 5-6x letolom, fizikai meloba, nokent es valszeg egesz eletemben ezt fogom tenni, nehogy mar kituntetest adjak, amiert maga is ezt csinalta, mert nezzen korul a buszon, itt mindenki ezt csinalja.

Juuuuj de idegesek tudnak lenni, akkor mar hirtelen K.va tiszteletlenek a fiatalok, mondom maga jott ide szidni engem es a generaciomat, mi a f.szt tiszteljek magaban, hogy korabban szuletett? Na huzzon innen a g.ecbe.. es kb minden honapban 1-2 ilyen megtalal es annyira szanalmasak es irritaloak, mert en sem megyek oda egy irodai kenyemes 8 oras melozhoz, hogy te nem is dolgozol, mert nem szakadsz meg… ja es a legjobb amikor a venasszony azzal flexel hogy o vegig dolgozta az eletet 8 oraban a postan ulve ilyen kisablaknal es milyen szegyenletesek a fiatalok mert nem kepesek ugyanerre.. en siman ravagom hogy halo, neni, nehogy mar oltart huzzak fel, amiert maga 40 evig ult a seggen 5x8 orat egy heten, en meg 2 allasban fizikai meloba szakadok meg 15 eve.. ha az orakat elosztjuk es nem szamoljuk a melo nehezseget, mar most megvan 30 evem az o ku.rva nehez melojabol.. amugy eszhez kaphatnanak, mert ugy osztjak az eszt, mintha lenne is nekik, kozbe jol irja valaki, ezt tanultak, hogy ez ad valamit az eletben, a melo, es mivel semmit sem ertek el, erre verik a nyalukat, mert ez oriasi ereny.. amikor meg a parom gepen melozik kulfoldi fizuert, meg leszoljak az oreg rokonok hogy az nem munka es az semmit sem er.. egesz eletukben nem kerestek annyit a tszben kapalgatva, mint mi egyutt 3 ev alatt……. Es ugy leneznek minket ezek az undorito venemberek es lepten nyomon farasztanak a hu.lyesegeikkel

máj. 11. 23:53
 13/17 A kérdező kommentje:
Ne ertsetek felre, mi is buszkek vagyunk a munkankra es hogy haladunk az eletben, az b.sz fol hogy a venemberek ugy leneznek, mintha ok sza.rtak vna a vilagot es rajtuk kivul, aki nem a komcsi vilagban melozott, az semmit sem erne es lehetsz te milliomos is, ha nem vagy tsz ugyintezo vagy kapalo, akkor semmit sem ersz. Multkor jon a kisbolt fele menve egy neni es koszon, eletemben nem lattam es nekiall dumalni rola hogy semmit sem ernek el a fiatalok, nem akarnak dolgozni, meg 30 evig tanuljak a nagy semmit, mert az o unokaja igy meg ugy… mondom jo napot es ehhez mi kozom? Hat mondja mert velem egy idos lehet vagy ilyesmj koru es meg akarja kerdezni, mi bajunk a munkaval.. mondom neki, nekem semmi, most vettunk hazat a munkankert kapott penzbol, de gondolt mar ra, hogy az emberek nem csak az alapjan ernek valamit, mennyi penzt keresnek es mit dolgoznak? Gondolt mar arra hogy az unokaja egy jobb meloert vagy jovoert tanul vagy szimplan nem robotkent akar megdogleni, hanem jol erezni magat az eleteben es azzal foglalkozni, amit szeret? Hat neni elgondolkozott aztan leintett es ott hagyott mert nem talalt jo kozonseget
máj. 12. 00:00
 14/17 anonim ***** válasza:
16%

Fejezze már be a flex szó használatát kisasszony. :D

Irritáló...

máj. 12. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A "bezzegazénidőmben" jelenség minden korban létezett. Ami viszont tény, hogy a mai öregek


- nagyobb részben dolgoztak a termelő szektorban, ahol terméket állítottak elő, szemben a szolgáltatószektorral, ahol nem - ez nem minősíti az utóbbit, tehát az erre alapozás valóban demagóg

- fentiből következik, hogy többen végeztek fizikai munkát, és nem ismerve a szellemi munka nehézségét, az ilyen munkát lenézik

- nem léteztek olyan megélhetési formák, amiket én fiatalként sem tartok valamire való munkának, pl. tőzsde/forex/bitcoin, "pénzügyi tanácsadó", ingatlanközvetítő stb. meg nem éltek annyian bűnözésből, mint manapság (stricik, drogkereskedők, tolvajok). Persze, az ő idejükben létező jelenség volt a kapun belüli munkanélküliség, vagyis lehet hogy volt munkahelye, de nagyon nem kellett beleszakadni a munkába, szóval 1–1

- mivel nem volt sok a fizetés, többen vállaltak másodállást, fusiztak, kommunista szombatoztak (utóbbi kötelező volt), tehát joggal érezhetik úgy hogy többet dolgoztak

- nem éltek akkora jólétben (budira is kocsival járni, kétméteres tévé, milliós telefon stb.), tehát úgy érezhetik, hogy ugyanannyi munkáért kevesebbet kaptak, és ezért kicsit irigyek.


Összefoglalva, egyszerűen annyit változott a világ (és társadalmunk) 50 év alatt, hogy a munka fogalma megváltozott, és ők a saját régi mércéjük szerint mérnek.

máj. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Szolovjov ***** válasza:
53%
Pedig sok öreg csak fingot reszelt, nem dolgozott. A mai világban 6 óra meló után hordágyon vinné el a mentő. A gyárban 10-en voltak 4 ember munkájára. Így piálni, meg kártyázni jártak be.
máj. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ilyenkor érzik igazán, mennyire idősek már, ami egyrészt zavarja is őket, másrészt nem igazán értik, milyen a világ működése most, túl sokat változott minden az ő idejükhöz képest. Meg túlzottan hirtelen is. Meg azért vannak, akik attól érzik jól magukat, ha kicsit oda tudnak pörkölni másoknak, meg ilyeneket vágnak másokhoz, mert attól úgy érzik, ők igenis tettek le valamit arra, a bizonyos asztalra.



Azt hiszem csütörtökön lehetett az, hogy egy 50 körüli nő, majdnem szó szerint, habzó szájjal kezdte el szidni a fiatalokat a buszon, de olyan stílusban, hogy a sofőr is párszor odanézett, a többi utasról nem is beszélve.. Olyanokat mondott rólunk, fiatalokról, hogy semmihez sem értünk, csak a telefont nyomkodjuk mindig, cs*szünk dolgozni, mert büdös a munka, megbízhatatlanok vagyunk, semmire sem vagyunk jók. Meg egyébként is, szégyelljük magunkat az adókedvezmények miatt. Egy darabig szó nélkül hagytam, aztán -mivel a mellettem ülő nővel trécselt- végül annyit mondtam neki, amikor végre levegőt is vett, hogy "ez a monológ Önt minősíti, nem a korosztályom". Utána csend lett.

Ilyenekből ki szoktam maradni, nem keveredek bele, de egyszerűen olyan stílusban, olyan kifejezésekkel hisztizett, hogy nem tudtam nem kiállni magamért. Mert hiába vagyok fiatal, a fentiek közül egyik sem illik rám.

(tudom, hogy az 50 nem öreg, de a kérdezői kommentet olvasva eszembe jutott ez a friss "élmény")

máj. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!