Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy az idő...

Miért van az, hogy az idő előrehaladtával egyre kevésbé adok magamra, alig figyelek oda magamra? 27/N

Figyelt kérdés
Még fiatalabb koromban odavoltam a sminkelésért, szerettem újabbnál újabb sminkeket kipróbálni, sokféle arcmaszkot felrakni, szerettem mindenféle frizurákat csinálni, hajat festegetni, szerettem boltokba járni, minden ruhát felpróbálni, amik csak tetszettek. Smink nélkül soha sehova nem mentem. Még a kis boltba is sminkbe mentem le. Viszont most már egyáltalán nem érdekelnek ezek. Reggel munka előtt alig várom, hogy letudjam az egyszerű sminkrutinomat (szemöldök, tusvonal, korrektor). Már nem izgat se a sminkelés, se a hajcsinálás, se a ruhapróbálgatás, hobbim sincs már. Már nem akarok időt se tölteni a barátaimmal, holott régen folyton alig vártam, hogy találkozhassak velük. Most rendesen örülök, ha lemondják a találkozót. Mi történhetett? Ahányszor meglátogatom a szüleimet, anyum mindig megjegyzi, hogy régen jobban adtam magamra, mi történt velem. Mintha nem is a lánya lennék.

máj. 14. 21:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Öregszel. Elkényelmesedsz. 30 körül velem is ez volt. 40-nél még rosszabb.

"Sok hűhó semmiért!" - egyre többször mondogatod.

máj. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Lehet,hogy depresszió. Tipikus tünet az,higy nem foglalkozik az ember magával annyit, nem ad úgy magára,mint régen+nem akarsz a barátaiddal találkozni,az is a depressziót erősíti.
máj. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Ajánlom Polgár Tünde videóit a youtubeon, ő sokat foglalkozik a témával.
máj. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
27%

Pedig pont most kellene elkezdeni adni magadra különben megbánod. Én férfi vagyok, 30 éves de már látok egy olyan ráncot az arcomon ami még csak napsütésben és villanyfényben látszik, de olyankor nagyon... És ha most nem kezdek el krémet használni az arcomra akkor pár év múlva még csúnyább lesz. Én elhiszem hogy vannak férfiak akik használnak arckrémet de ha NEKEM mondja valaki pár éve hogy 30 évesen én ezzel fogok foglalkozni, körberöhögöm. Muszáj elkezdeni a vitaminszedést és adni magadra különben belesüppedsz abba hogy repül az idő és később rosszabb lesz. 27 vagy, még baromi fiatal.


30/f

máj. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
27 vagyok, de kinézetre 16-nak tűnök. Soha senki nem akarja elhinni, hogy már felnőtt nő vagyok, mert olyan kislányos az arcom, és alacsony is vagyok. Mindig mondják, hogy később ez előnyömre lesz.
máj. 14. 21:57
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

4-es vagyok


Én arcom is kisfiús, de ettől még az a ránc ott van már a homlokomon :D hidd el nagyon hamar kialakulhatnak az öregedés jelei ha nem figyelsz magadra.

máj. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
97%
Talán más dolgokat kezdesz előtérbe helyezni, és kisseb a megfelelési kényszer.A szépség is múlandó, és változik az értékrend. Én már inkább azt nézem mi fontos és mi nem. Illetve mire mennyi időt érdemes fordítani-pocsékolni.
máj. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kezdeti depresszió is...
máj. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Katona Dius ***** válasza:
96%

Lesznek más dolgok, amik elveszik az időd (háztartás, egyebek) és ezek mellett már nincs kedved azt a kevés magmaradt idődet ilyenekre elcs.szni. Nálam is ez volt. Sulis koromban még a szobából sem mentem ki úgy, hogy ne lettem volna kimázolva. Mikor elkezdtem dolgozni, már csak munkára kenegettemmagamra cuccokat (szemceruza, szempillaspirál, stb). Ahogy elköltöztem és saját háztartásomat is vinnem kell, már kedvem sincs ezekre pénzt költeni, van más, amire fontosabb költeni, és a kevés megmaradt szabadidőmet sem ezzel akarom eltölteni. Ha nagyon olyan helyre megyek, hogy koncert, vagy ilyesmi, akkor kisminkelem magam, de a sima hétköznapokra már semmit nem kenek magamra.

Ruhám is van elég, tudom máshova is tenni a pénzt. A barátokkal is ritkábban járok össze, van annyi csinálnivaló itthon, hogy hajajj. Férjemmel közösen csinálunk mindent, háztartás, kert... De elég sokat dolgozunk, 10-12 órát naponta, azt a kevés időt inkább vele töltöm ami marad, minthogy minden nap összefutkossak a barátokkal. Havi 1-2 alkalomra csökkentettük a találkozókat, mindenki éli a saját életét, heti vayg napi szinten beszélünk neten (kivel hogy), de a személyes találkozásokra kevesebb időt áldozunk.

Nem vagyunk már gyerekek, nem olyan gondtalan életet élünk, mint tini korunkban. Ami akkor fontos volt, mára már sokadlagos, más problémák vannak, amik mellett ezek huszadrangúnak tűnnek.

máj. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 33 vagyok és ez csak fokozódik. Elfáradok egyszerűen a munkában. Hazajövök, bevásárlás, egy kis Netflix, alvás, munka, főzés, YouTube, Facebook, alvás, munka ..... És így mennek el az évek, mint valami zombi...
máj. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!