Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szégyelled hogy magyar vagy?

Szégyelled hogy magyar vagy?

Figyelt kérdés

máj. 18. 15:22
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
65 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
Természetesen igen.
máj. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem.. Ezen nincs mit szégyellni, se büszkének lenni, ez egy adottság, mint a hajszín. Szégyelljem, hogy szőke/barna hajam van, vagy büszke legyek rá? Mindkettő bullshit.. Légy arra büszke, amit elértél saját erődből.
máj. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%

A magyarság miatt nem, de azért igen, sajnos joggal szégyenkezem, hogy ennek az országnak vagyok a polgára. Bár a kollektív felelősség elvét határozottan elvetem, de büszke mégsem lehetek a választottainkra és azok politikájára.


Igaz, ha az aranycsapat hajdani focisikereit, vagy olimpiai bajnokainkat, vagy Nobel-díjasainkat magunkénak tudhatjuk be, akkor sajnos ilyen alapon a politikusainkat sem tagadhatjuk le. Habár ahogy azok érdemeiben nemsok részünk volt, úgy ezek gyarlóságaiban sem feltétlenül (hacsak nem éppen rájuk szavaztunk).

máj. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Miért kell az egyént, vagy egy népet azonosítani az adott politikai helyzettel? A történelmünk gazdag és régi, a nyelvünk csodálatos, a tudásunk pedig világszerte ismert. Kár, hogy csak pont a szülőföldünkön nem értékelik, és ezért minden tudósunk szinte nyugatabbra megy.
máj. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%
Szégyellni nem szégyellem, de nem is vagyok rá büszke.
máj. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
29%
Magát, a magyarságom, nem szégyellem, azt azonban nagyon is, hogy olyan emberek "vezetik" az országot, amilyenek. Nálam nagyon sokszor kiverte már a biztosítékot, ahogy, amilyen módon nyilatkozni, megnyilvánulni szoktak, a cselekedeteikről nem is beszélve..
máj. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%

Nem, minden népnek van mire büszkének lennie (és vannak sötét foltjai is, ez igaz), a magyaroknak is.

Aki meg a politikával azonosítja az átlagembert, na az ítélkezik látatlanban, az ilyen selejtesek véleménye meg nem érdekel. Nálam mindig az adott személy viselkedése számít, nem a nemzetisége.

máj. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
19%
Miután nem tehetek róla, hogy az vagyok, nincs mit restelljek rajta.
máj. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Aki pedig kollektíven elítél egy egész népet a "vezetője" alapján, az előtt meg pláne nem szégyellem. Gondolom politikai színezete van inkább a kérdésnek. (?)
máj. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Nyugatra költözött libsiként erre a határozott válaszom az, hogy nem. A frissen megismert külföldiek sokszor felhozzák Orbánt, amikor megtudják, hogy magyar vagyok, de sosem gondoltam volna, hogy nekem ettől rosszul kellene éreznem magam.
máj. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!