Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent számodra a magyarsá...

Mit jelent számodra a magyarság? Milyen érzés magyarnak lenni?

Figyelt kérdés

máj. 23. 16:58
 1/6 L.. István ***** válasza:
79%
Nem foglalkozok vele. Nem vagyok rá büszke, de nem is szégyellem. Az vagyok és kész. Nem tartom magam se többnek se kevesebbnek mondjuk egy olasztól vagy egy litvántól.
máj. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Hasonló véleményen vagyok én is, mint az első válaszoló, azzal a kivétellel, hogy én néha szégyellem, hogy magyar vagyok.


Himnuszunk depresszív (nagyon sok karácsonyi zene is az), majdnem az egész magyar társadalom is az, több generációs trauma súlytja az országot, az emberek irigyek, rosszindulatúak, közönyösek, dögöljön meg a szomszéd tehene is mentalitás, a legtöbb ember függő, elhízott, búvalb..szott, korrupt az ország...stb..erre én nem vagyok büszke.

máj. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
semmit
máj. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Ez csak a turbógiga-magyaroknak fontos.

Én is csatlakozom az 1# megfogalmazásához.

máj. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen érzés magyarnak lenni?

Semmi különös. Átlagos méretű és népességű Európai ország. Lehetne sokkal rosszabb is.


Nem szégyellem, hogy Magyar vagyok, de nem is tekintem nagy dolognak. Viszont bizonyos "honfitársaimat" szégyellem.

Vannak dolgok, amiket nem tudok megszokni, akkor sem, ha itt nőttem fel.

máj. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp nem vagyok rá büszke, hogy magyar vagyok, bár valóban lehetne rosszabb is. Amikor szégyenkezem, akkor nem a magyarságom miatt, hanem bizonyos emberek viselkedése, döntései miatt. Amikor olyan dolgokat művelnek, amikkel mélységesen nem értek egyet, vagy épp nem tudom és nem is akarom megszokni.


Himnuszunk lecserélésében amúgy benne lennék, amennyiben vidámabb tartalmú, vidámabb dallamúra menne a csere. Bár a jelenlegi illik a mostani alaphangulathoz.

máj. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!