Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért van az, hogy külföldön...

Miért van az, hogy külföldön az ember jobban tud magyarnak lenni, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
Tehát például büszkén rakja ki valaki az amerikai házára a magyar zászlót. Vagy az autóban büszkén akasztja fel a kicsinyített magyar zászlót. Kalocsai mintás ruhát hord. Stb. Ha valaki ilyeneket csinál Magyarországon, egyből jobboldalinak, szélsőjobboldalinak, nagymagyarnak bélyegzik meg.

2023. jan. 1. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Külföldön élek és semmi ilyesmit nem csinálok, mert sose kötődtem igazán Magyarországhoz, de mástól se láttam ilyet; se magyartól, se más külfölditől aki nem az anyaországában él.
2023. jan. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Mert az igazán magyarnak Magyarországon az a természetes, ha magyar. Ha valaki a magyarságával tüntet itthon, magyarok milliói közt, az egy barom. Külföldön nem annyira természetes a magyarság, ha csupa más nemzetiségű ember veszi körül. Ott van, akitől meg tudja különböztetni magát, ha úgy érzi jól magát, hogy jelzi a többi embernek, hogy ő magyar.

Ugyanaz a dolog, mint hogy az ember nem tüntet azzal, hogy megvan mindkét keze-lába. Ha nem lennének meg, nagyon hiányoznának, de alapból ezzel nem törődünk, mert az a természetes, hogy megvannak. Ha nagy transzparenst tenne valaki a házára, vagy matricát az autójára, hogy neki megvannak a kezei és lábai, az elég furcsa lenne, hogy más szót ne használjak.

2023. jan. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem létezik olyan, hogy Magyarország, hanem Cibbonyország van helyette. A magyar egy hazátlan nép, mert hagytuk, hogy a cibbonok elvegyék tőlünk az országot. 😭
2023. jan. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

A kerdezo altal felsoroltak nem jellemzoek, bar magyarok hazanal nem igazan jartam kint USA-ban, errol nem tudok mit mondani. Olyan van aki cimert rakott a kocsijara vagy magyar talalkozora magyar cimeres poloba megy, vagy kalocsai mintas ruhaban. Azt nem tudom hogy hetkoznapokban is csinaljak e mert en nem tartom kint Magyarokkal a szemelyes kapcsolatot, csak a talalkozokon vagyok ott.

Viszont kint sok a mexikoi es van aki a kocsijara rateszi a zaszlot, vagy baseball sapkajan rajta van. Multkor lattam a munkahelyen egy autot amin brit zaszlo volt, hallottam az embert hogy angol akcentusa volt mikor beszel.


Magyarorszagon egyszeruen ciki patriotanak lenni. Ha magyar zaszlo van a ruhadon akkor hungarista vagy, szelsojobbos, skinhead, stb.

USA-ban viszont az amerikaiak siman kiteszik a zaszlot a hazukra, autojukra es ez tok termeszetes.

2023. jan. 23. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:

Négyes írja jól bizony. Az USA-ban teljesen elfogadott a nemzet szertete itt meg magyar létükre bekajálták emberek, hogy az ciki, meg akármilyen... Svédeknél is bizony szintén simán kiteszik és nyilván senki sem szólja le. Sőt meg is nézhetné magát ... :) Magam is láttam ilyen kerteket Svédországban. A ciki pont az, ha valaki a saját hazáját leszólja valamilyen módon. A politikával persze máshol is elégedetlenek, csahogy az ugyebár más, az nem a hazája.

[link]

[link]


Külfölödn élő magyarok tudják, hogy burkolt vagy nyílt támadások nélkül megtehetik.

2023. febr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!