Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem tahó ez a stílus?

Csak szerintem tahó ez a stílus?

Figyelt kérdés

Hallom hogy tesóm aki 16 éves az osztálytarsaival úgy beszélnek hogy, kb minden mondatban benne van a tesó, tesi, nagyja, de hallottam már sokkal rosszabbat is, pl köcsög vagy kutya, mondjuk ez utóbbiakat nyilván poénból de akkor is suttyónak hat.

Nem is volt ilyen csak az új suliban ami egy technikum, nem tudom mi az oka



máj. 23. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Én sem szeretem ezt a stílust.. Majd felnőnek. Vagy nem.
máj. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
56%
Szia a tesó,tesivel amúgy mi a gond? Mert a többire azt mondom ok,hogy annak tartód de ezek nem
máj. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Azt hiszik, hogy ez a menő stílus.
máj. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Ez semmi, hallottál volna engem meg a haverjaimat általánosban... a pofám leég, valahányszor csak visszagondolok rá!
máj. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem új. 2014-ben felkaptam a fejem a buszon, amikor egy csapat 12 évesnek minden momdatába bele kellett illeszteni azt, hogy "ge.ci", de mint egy kötőszót.
máj. 24. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az, de sztem sok felnőtt magyar is ezen a szinten van.
máj. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez változhat felnőtt korra, meg amúgy nem csak a kortól függ a dolog, hanem attól is, hogy a társaságában, környezetében mások is így beszélnek. Én a páromon megfigyeltem például, hogyha hosszabb időt tölt együtt a barátaival, utána pár napig kicsit megváltozik a szóhasználata, olyan kifejezéseket használ, amiket velük szokott, aztán ez valahogy elmúlik, alábbhagy. Biztos saját magammal is előfordul, csak ugye magamon kevésbé tűnik fel. De ha belegondolsz, azért másképp beszél az ember a szüleivel, máshogy a postán az ügyintézőkkel, és szintén máshogy a haveri körben. Úgyhogy teljesen természetes, hogy most ilyen "tesózós", káromkodós korosztályban van, és ő is átvette ezeket. Majd olyan környezetben, ahol nem ez lesz az elfogadott, pl. egy munkahelyen, abba fogja hagyni.
máj. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!