Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kedves emberek! Szerintettek...

PunköreganyánkXd kérdése:

Kedves emberek! Szerintettek a Rock az egy élet érzés vagy csak divat, zenei stílus? Mert ezt a kérdést már nekem is nagyon sokan feltették kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.

Figyelt kérdés

2015. aug. 10. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
annyit tudok, h divat biztos nem, mivel evrol evre egyre kevesbe nepszeru a mufaj...
2015. aug. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van akinél életérzés, van akinél nem. De abban aki nem csak pár számot hallgat, hanem tényleg csak rockot, metált azokban az emberekben más is közös lehet, nem csak a zenei ízlésük. Persze biztos van kivétel, de mondjuk a szövegek komplexitása, témája, a hangzásvilág...Szerintem kell lennie valaminek ami miatt a rockerek ennyivel összetartóbbak, mint például a poppot hallgatók. Szóval igen valamilyen szinten hasonlít egy életérzésre, de nem mondanám, hogy konkrétan az minden esetben.
2015. aug. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Számomra egy életérzés, ami tizenéves koromban alakult ki, de a mai napig megvan. Azóta már más életet élek, nem megyek minden héten koncertre, dolgozom, alakul a családom is, számos egyéb hobbim van és így tovább. De ettől független időnként ha olyan koncert van, semmi pénzért nem hagynám ki, nyáron azért igyekszem megejteni némi fesztiválozást ilyen körökben és zeneileg is elsősorban rockzenét hallgatok, bár nem kizárólag. Úgy érzem, hogy ez alapvetően a gondolkodásmódomra is kihat.
2015. aug. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nagyon korrekt akarok lenni, azt mondom, mindhárom. Kinek mi...

Számomra inkább zenei stílus. :D

De most komolyan. Hogy definiálod az életérzést?

Én pl mindig is azért hallgattam, mert szeretem a karizmatikus hangzásvilágát. Ellenben belőlem nem mindig ugyanazokat az érzéseket váltják ki a meghallgatott dalok, még ha egyazon irányzatot is képviselnek, így nem tudnám egy egységes életérzésnek felfogni. Ahhoz általában egy fajta életvitel is társulni szokott. Ha valakinek a kedvenc zenei stílusa az élete legmeghatározóbb eleme, náluk talán beszélhetünk életérzésről, de egyébként szerintem inkább ízlés dolga.

Analógia:

A finom sülthús evés életérzés? A nagy evőknek bizonyosan. A többiek meg egyszerűen csak szeretik az ízét.

2015. aug. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!