Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nők irányítanák a világot,...

Ha nők irányítanák a világot, béke lenne?

Figyelt kérdés

Kérdés a szavazáshoz:

A történelem során a királyok, vagy királynők indítottak többször háborút? (nyilván "egy főre" vetítve kell értelmezni)


máj. 24. 14:19
A kérdező szavazást indított:
Nő vagyok, szerintem a férfi uralkodók indítottak többször háborút
Nő vagyok, szerintem arányaiban egyenlő lehet a szám
Nő vagyok, szerintem a női uralkodók indítottak többször háborút
Férfi vagyok, szerintem a férfi uralkodók indítottak többször háborút
Férfi vagyok, szerintem arányaiban egyenlő lehet a szám
Férfi vagyok, szerintem a női uralkodók indítottak többször háborút
26 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
8%
Mi az ha nők irányítanák? A nők irányítják a világot. Mindig is ők irányították.
máj. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kissé leegyszerűsíti a témát, ha úgy közelítjük meg, ki indított háborút. Háborúk nem hermetikusan elzárva kezdődnek egy gondolat alapján, hanem valami megelőzi őket. A békesség azon múlik, hogy mit teszel, amikor éppen nincs háború.
máj. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 Duke81 ***** válasza:
88%
Szerintem nem a nemektől függ. Ha nők irányítanának elöbbnutóbb ők is eljutnának olyan döntések meghozatalához amik könnyen háborúba vezetnének. A nemzetek közti politikai, gazdasági ellentétek nem a miatt alakultak ki, hogy az aktuális boss ferfi vagy nő.
máj. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
13%
Nem tudom, személy szerint imádnám ha nők irányítanának.
máj. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
42%

Egyértelmű, hogy a férfiak indítottak több háborút, mert agresszívabbak és teng bennük a tesztoszteron.. Ugyanakkor, míg a férfiak szemtől-szembe mennek, addig a nők nagy intrikusok, manipulátorok tudnak lenni és a háttérben machinálnak. ..

Arról nem beszélve, hogyha nők lennének az országoknak a vezetői és megsértődnének a másik nőre, mert jujj milyen randa a haja Erzsinek, fujj, meg a Gizi milyen csúnya pletykát mondott róla aznap, akkor minden diplomáciai és gazdasági kapcsolatot beszüntetnének az adott országgal és soha többé nem állnának szóba egymással... Ugye aminek az ország inná meg a levét... Mert a nők sértődékenyek és haragtartóak.

máj. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
68%

A nők sokkal durvábban

Ezt jól látni a női srticik közt is, vagy női munkahelyeken is ami megy.

máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
76%

Itt nincs helye találgatásnak, mert egészen pontos kutatás van a témáról. Arányaiban tekintve a női uralkodók 27%-al több háborút indítottak mint a férfiak. A kutatás a 15-20 század közötti időre terjed ki. Nyilván ha az a kérdés hogy több háborút indítottak-e férfiak mint nők, akkor egyértelműen igen, mivel sokkal több férfi uralkodó volt a történelem során. Ha viszont ha úgy teszed fel a kérdést hogy a nők vagy a férfiak hajlamosabbak-e háborúba bocsátkozni, akkor a válasz az, hogy a nők.


Itt van egy forrás is és egy 76 oldalas tanulmány a témában:

[link]

máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
85%

*durvábbak.


Addig jó mig nem nők közt zajlik versengés, konfliktus meg háboru. Az nagyon gusztustalan etikátlan is lenne. A velejéig alja.

máj. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
73%
a nők/lányok sokkal kegyetlenebbek csak más módon,főleg egymással.
máj. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem a csajok nem tudnák meghozni az igazán nehéz kérdést, az érzelmek miatt.
máj. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!